Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2281
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2281
Název:Útok na Tan-Jamondi
(Sturm auf Tan-Jamondi)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:6.5.2005
Vydáno v češtině:2012
Útok Motanů – věštba se začíná plnit
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan se odebere na nebezpečnou misi.

Lyressea – Mediální stráž využije své cynské dědictví.

Rorkheta – Šozid převezme velení nad bojovým komandem.

Zephyda – Stelární majestát bojuje s pomstychtivostí.

Keg Dellogun – Šota–Magathe se teleportuje pro Alianci morálky.

Když Zephyda pronásleduje skupinu lodí Kybb–Cranarů, která zničila ELGEDORN cestujícího Beše Egha Lariniho, objeví náhodně planetu Futhorn. Na tomto světě byly po Krvavé noci Barinxu sešrotovány statisíce bionických křižníků. Šok, který tento objev inicializuje, ještě posílí Zephydinu nenávist vůči Kybbům.

Po této epizodě má být rozpoutána „smršť nad soustavou Tan–Jamondi“. Jelikož odtud byli staženi Kybb–Titáni, chce Aliance morálky dobýt stanoviště dómu Rogan. Pro úder jsou soustředěny všechny použitelné bionické křižníky, jako posila se navíc z Hayoku blíží Julian Tifflor s PRAETORIÍ a 5 000 LSP BOXY. Problémem jsou však kyberneutra. Zephyda předpokládá, že se v kybbských plavidlech, střežících soustavu, nalézá neznámé množství těchto hrozivých zbraní. Nebezpečí K–neuter musí být nutně odstraněno ještě před samotných útokem.

Tento úkol připadá Atlanovi, Lyressee a Šozidskému Komandu smrti pod Rorkhetovým vedením. Mají zjistit stanoviště kyberneuter. Rodina Kega Delloguna se s oddílem teleportuje na STOPOVÝ DVOREC 01, protože právě zde se nachází vojenská centrála Kybbů. Jsou sice odhaleni a Atlan zajat, ale Lyressea nasadí s hraničním vypětím svou vzhled měnící schopnost a Arkonidana osvobodí. Nakonec jsou zjištěny všechny potřebné informace.

Nyní nic nebrání plánovanému úderu. LSP BOXY se postarají o 298 jednotek s K–neutry, bionické křižníky pak uspořádají hotovou střelnici, neboť lodi Kybbů kladou jen sporadický odpor. Zephydu však takový průběh boje netěší. Čím víc lodí Kybbů je sestřeleno, tím víc se v ní ozývá svědomí. Konečně pochopí, že ve své pomstychtivosti klesla na úroveň svých nepřátel. Proto zabrání totálnímu zničení Kybbů a akceptuje kapitulaci primárního ředitele z BODU KRUHU 01.

Aliance morálky tedy dobude vítězství – ale tento úspěch okamžitě zmizí, pokud se vrátí byť jen jediný Kybb–Titán. Proto musí být nalezena legendární antititání zbraň. Ze strachu Tagga Kharzaniho před takovou zbraní Zephyda usuzuje, že zná její princip a účinky. Kharzani nejspíše tento prostředek proti Kybb–Titánům vlastní. Skryl ho snad na planetě Tan–Jamondi II, kterou bránila silná skupina Kybb–Trakenů

Zephyda si plně uvědomí následky zhroucení Jamondi do normálního prostoru: Hvězdný oceán už není „ostrov“. Vyšle proto dva bionické křižníky a hlídku Hytatha na podporu RICHARDA BURTONA do VMM. Hlídky Metondre, Eithani a Atjaa mají prozkoumat ostatní do normálního prostoru padlé hvězdokupy. Další plavidla jsou odvelena do systému Vega – odtud totiž přišlo nouzové volání Perryho Rhodana...