Menu
Informace o postavě:
Přezdívka:Nomád
Místo narození:Jamondi
Výška:1,5 metru
Národ:Šozidé
Popis:zavalitý Šozid, nosící velkou helmu
Tituly:Železný
Rorkheta
Rorkheta
© VPM kg.

Rorkheta pochází z lidu Šozidů. Je posledním žijícím příslušníkem svého národa ve Hvězdném oceánu Jamondi.

Fyzický vzhled

Jako všichni Šozidé je jeden a půl metru vysoký, velice statný a má velmi nezvykle malou hlavu. Má tmavou, potetovanou kůži, kočičí oči a úzká ústa. Nápadná je jeho velká přilba s vyčnívajícími ozdobnými chocholy. Nomád nosí velkou energetickou pušku. Jeho upřednostňovaným dopravním prostředkem je na pružném poli se pohybující antigravitační motorka.

Povaha

Rorkheta je zdrženlivý, mlčenlivý typ. Nikdy se netlačí do popředí a svůj názor vysloví většinou teprve tehdy, když je na něj přímo dotázán. Zpočátku se coby poslední Šozid v Jamondi cítí jako outsider. Později, když je Šozidy na Šedopěně prohlášen za divocha a zneužit k rozšíření jejich genetického profilu, se tento pocit ještě prohloubí. Své místo nalezne až díky akcím s Komandem smrti.


Dějiny

Rorkheta byl po smrti rodičů vychován skupinou Šota-Magathů, tak zvaných Oceánských věštců. Podle svých vlastních informací byl posledním žijícím Šozidem ve Hvězdném oceánu Jamondi.

Když v roce 1332 NGL pomohl při útěku Perryho Rhodana a Atlana z Baikhal Cainu, stal se stálým členem skupiny kolem obou Nesmrtelných. Na Šozu pak objevil v katakombách pevnosti za krycím polem bionický křižník. V pozdějším průběh cesty asistoval při osvobození Lotha Keraeta z ledu Baikhal Cainu, hledání a záchraně Stráží z věčných azylů a skoku MEČE přes DÁLKOVOU CESTU k hvězdokupě Arphonie.

Tam nalezl to, v co se už ani neodvažoval doufat – další Šozidy. Ti ho však považovali za divocha a slabocha, protože Šozidé v Jamondi byli téměř vyhlazeni a on, jako jediný přeživší, se musel skrývat v pustině. Protože však Šozidům na Šedopěně chyběla díky malé výchozí populaci genetická rozmanitost, naléhali na nomáda, aby poskytl své geny. Když odmítl, byl unesen a znásilněn. Svému novému údělu se poddal jen pozvolna, za svou pomoc si ale vyžádal hypnoškolící zařízení. S ním si mohl začít doplňovat své chybějící vědomosti.

Když mu jeho důležitá práce chovného býka začala jít na nervy, uprchl na palubě lodi ELEBATO, která právě vyrážela do akce proti Kybbům. Byl odhalen a vyslechnut Komandem smrti. Rorkheta se rozhodl, že se stane členem tohoto elitního oddílu. Zpočátku byl neustále zesměšňován a během tréninků se k němu Železní chovali s krajní tvrdostí. Avšak během následující akce na jedné z blokádních tvrzí se zachoval neobyčejně statečně a pomohl zachránit výsledek celé operace. Za svůj čin byl přijat za plnohodnotného člena Komanda smrti. Při útěku z oblasti kontrolované Kybby bylo ELEBATO napadeno hyperdimy a vyzářeno do hyperprostoru.

Ve stanici TIMBADOR vedl Rorkheta oddíl Železných k vítězství nad Xipatiy. Když se pak vrátil na Šedopěnu, byl to dle názoru Perryho Rhodana zcela jiný člověk, než který z ní předtím odletěl.

Rorkheta opustil dne 10. října 1335 NGL s karavanou Ahandaba Mléčnou dráhu.


Zdroje

PR 2206, PR 2207, PR 2228, PR 2260, PR 2261, PR 2262, PR 2263, PR 2269, PR 2271, PR 2272, PR 2299 a jinde