Perry Rhodan 2271 (Česká obálka) Perry Rhodan 2271 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2271
Název:Stanice v hyperprostoru
(Station im Hyperraum)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:25. února 2005
Vydáno v češtině:2011
Čas děje: 1332 NGL
Hledají Taphery – a TIMBADOR je jejich domovem
Hlavní postavy románu:

Vron'dakel – Samotář vyhledá bohy a zjistí děsivou pravdu.

Rendri – Ras-kari vyhledá svou sestru a odhalí skutečný svět.

Issart – Rebel najde spojence.

Xirina – Xipatio se obává o svou moc.

Ishkeyda – Taphero con Choth se dopustí chyby.

Atlan není mrtev. Křižník ELEBATO, na němž se nalézá, byl sice po útoku hyperdimů vržen do hyperprostoru, avšak tam nebyl zničen. Po vizi, v níž Atlan vidí kosmokrata Taureca, se dokonce hyperdimové s Arkonidanem zkontaktují. Energetické bytosti nejsou totiž v žádném případě hloupá zvířata, ale vysoce inteligentní bytosti, nazývající se Taphero con Choth. Ishkeyda, jejich náčelník, poznal Atlanovu rytířskou auru a považuje ho za nedotknutelného, neboť hyperdimové bývali pomocníky kosmokratů. ELEBATO se nyní nalézá v obrovské stabilní hyperprostorové dutině, v níž se zdržuje nespočetné množství Tapherů. Ishkeyda odvede křižník ke kosmické stanici jménem TIMBADOR, kde žijí další „oběti“ hyperdimů. Moc je zde v rukou humanoidních Xipatiů. Tyto kožichem pokryté bytosti vykořisťují všechny ostatní trosečníky.

S Taphery se pojí několik zajímavých skutečností. Žijí sice ve všech částech Galaxie – nebo lépe řečeno v hyperprostoru po celé Mléčné dráze – avšak v době páření jsou nuceni sestoupit do normálního prostoru. V Arphonii jsou tak často k vidění proto, že hyperkokon s hvězdokupou leží blíž k páté dimenzi a lze ho tedy snáze dosáhnout. Kromě toho slouží silně vyzařující zámek Kherzeš Tapherům jako druh majákového světla. Během rozmnožování vidí Tapheři vše, co se velkou rychlostí pohybuje kosmem, jako hrozbu. Proto útočí na každou kosmickou loď, na kterou narazí. V energetických tělech Tapherů se hromadí odpadní produkty, které je omezují v pohybu. Aby se tak nestalo, bytosti na stanici TIMBADOR se starají o odstranění výměšků. Značnou částí těchto odpadních produktů je cenný krystal howalgonium. A tady vstupují do hry Xipatiové: Nutí ostatní zajatce hyperbubliny k práci, sami se však nikdy neodebírají do blízkosti Tapherů, neboť záření odpadního produktu je pro ně extrémně toxické.

Atlanův příchod inicializuje na TIMBADORU prudké nepokoje, neboť Arkonidan pozná, že procesy látkové výměny Tapherů se kvůli zvýšené hyperimpedanci změnily. Vylučují příliš mnoho odpadu a trpí nedostatkem potravy. Atlan pro tento problém, který začíná Taphery ohrožovat na životě, nalezne řešení: Energetické bytosti jednoduše musí, ačkoli jim to přijde velice nechutné, znovu pozřít část svých výměšků. Tím jsou ovšem Xipatiové odstaveni od hlavního zdroje svým příjmů. Atlan se automaticky stane jejich úhlavním nepřítelem. Kromě toho se utlačovaní dělníci, kterým Atlan přislíbis svou podporu, odhodlají k povstání. Pomocí bojovníků Komanda smrti jsou Xipatiové a jejich polorobotičtí pomocníci poraženi. Avšak většina dosavadních vládců stanice uprchne. Na stanici totiž existuje několik transmiterů, pomocí nichž je možno dosáhnout normálního prostoru! Díky těmto průchodům mohli Xipatiové realizovat své obchody s howalgoniem. Při útěku zničí poražení Xipatiové všechny transmitery, takže Atlan uvázne na TIMBADORU.

Avšak je tu ještě vděčnost Taphero con Chothů. Ishkeyda nejen že je připraven poslat ELEBATO zpět do normálního prostoru, ale zajistí také, že hyperdimové nebudou útočit na lodě Aliance morálky a naopak napadnou každé plavidlo Kybbů, na něž narazí. Kromě toho předá Ishkeyda Atlanovi kousky howalgonia. Pokud budou anihilovány, vycítí to každý Taphero. Tak může Atlan kdykoli povolat hyperprostorové tvory na pomoc...

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál