Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Šedopěna
hledat
Astronomická data:
Jiné jméno:Demyrtle III
Soustava:Demyrtle
Galaxie:Mléčná dráha
Průměr:14 622 km
Doba rotace:19,2 hodin
Doba oběhu:567,5 dne
Gravitace:1,15 g
Průměrná teplota:30°C
Pořadí od hvězdy:3
Počet měsíců:0
Obyvatelé planety:
Podmořští architekti, Šota-Magathové, Šozidé

Přehled

Šedopěna je vodním světem, který leží ve hvězdokupě Arphonie v Mléčné dráze. Pevnina zabírá pouze deset procent povrchu, a to v podobě malých ostrůvků a atolů. Jedná se o velmi bouřlivý svět, z vesmíru na něm nelze pozorovat známky civilizace, neboť všechno důležité se odehrává pod vodou. V oceánech planety žijí Podmořští architekti a Šota-Magathové.

Dějiny

Asi sedm milionů let před Kristem si na Šedopěně vybudovala své sídlo Štítonoška Carya Andaxi. Planeta jí připomínala její domovský svět.

V časech úpadku řádu Štítonošů, ještě před Krvavou nocí Barinxu, se na Šedopěně ukryl paragonový kříž.

Roku 1332 NGL se k planetě na palubě bionického křižníku MEČE dostali Perry Rhodan a Atlan.

O něco později vyzradil Schandor Aquist pozici Šedopěny Kybbům. V následující bitvě došlo k extrémním ztrátám, střet nakonec ve prospěch obránců rozhodl přílet nezvěstné lodi ELEBATO a hejna 10 000 Taphero con Chothů. Během boje byl zničen Štítonošský portýr Carye Andaxi.

Po vítězství nad Gon-Orbhonem opustili obyvatelé Šedopěny s karavanou Ahandaba Mléčnou dráhu a osiřelý svět zabrala LSP.

Zvláštnosti

Motoklon Sto devět objevil roku 1332 NGL na mořském dně gigantickou bránu s průměrem 30 kilometrů. Jak se ukázalo, pod povrchem zde parkoval Štítonošský portýr. Pod další branou bylo uloženo asi 8400 bionických křižníků a potřebné množství síťovačů. Tato plavidla byla zamýšlena pro cestu do Ahandaby.

Jak si ukázalo v polovině roku 1333 NGL, v nitru planety byly ukryty i další obří hangáry, v nichž byly uloženy Štítonošské archy. Kromě toho se zde nalézaly další bionickými křižníky.

Zdroje

PR 2249, PR 2254, PR 2262, PR 2263, PR 2270, PR 2272, PR 2299