Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Místa děje > Ahandaba
hledat

Ahandaba je mysteriózní, neznámé místo. Štítonoška Carya Andaxi ho vidí jako svůj životní cíl, k němuž se vypraví, jakmile nastane ta pravá chvíle.

Popis

Má to být místo bez bolesti a strachu. Kdo je ochoten vypravit se tam, míří k jakémusi „vyššímu bytí“. V rozhovoru s Lyresseou Carya řekla: „Pouze ti, jejichž kosmické lodi pohání síla ducha, dosáhnou Ahandaby.“

Ahandabu znají i Mocnosti Chaosu. Kirmizz o ní hovořil v simulaci v Monokosmiu. Mluvil o tom, že cesta do Ahandaby prochází sluneční pouští a střeží ji Horda (PR 2497).

Dějiny

Když skončily události kolem Gon-Orbhona a válka s Kybby, rozhodly se národy Hvězdných oceánů tento sen následovat a vydat se na ono legendární místo. V letech 1333 NGL1335 NGL byly připraveny Štítonošské archy, a nakonec vyrazila „Karavana Ahandaba“, společně se posledními Štítonoši z Jamondi, šesti Strážemi a Paragonovým křížem (vlastně Korideckým motýlem) na cestu. Stopa karavany se ztratila dne 16. červenec 1337 NGL, kdy opustila mocenskou oblast superinteligence ID.

Zdroje

PR 2248, PR 2299, PR 2497