Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Šozidé
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Šoz
Známé obydlené planety:
Šoz, Šedopěna
Šozidé
Šozidé
© VPM kg.

Šozidé byli nejdůležitějším pomocným národem Štítonošů z Jamondi. Pochází z vysokogravitačního světa Šoz.

Vzhled

Působí dojmem kompaktnosti, jsou asi 1,50 m vysocí, ale téměř právě tak širocí. Protože se Šozidé vyvinuli na světě s poměrně vysokou gravitací, mají podsaditou, kompaktní postavu. Nohy Šozidů jsou krátké a zavalité, paže mají mohutné. Pokožka příslušníků tohoto druhu je hnědé barvy. Mají relativně malé, pahýlovité hlavy. Obličej v v pravém slova smyslu neexistuje. Ve vrchní části hlavy září kočičí oči se štěrbinovitými zorničkami, pod nimi jsou úzká, ale velice široká ústa. Nápadná je velkou část hlavy ukrývající ohromná přilba, kterou nosí každý Šozid. Šozidé si potrpí na tetování.

Známí Šozidé

Komando smrti

Komando smrti je elitním bojovým oddílem arphonijských Šozidů.

Dějiny

Již 20 milionů let před Kristem náleželi předkové Šozidů – Šoor'zai – k Výpravě ZÁKONA.

Šozidé bojovali přibližně 7 milionů roků před Kr. po boku Štítonošů. Byli jejich hlavním pomocným národem, jejich dvouprstencové lodi se staly legendou. Po zradě Tagga Kharzaniho a Kybbů byli Šozidé zničujícím způsobem zmasakrováni v krvavé noci Barinxu.

Kybbové v budoucnu pronásledovali hrstku přeživších a snažili se Šozidy pozabíjet do posledního. V roce 1332 NGL žil údajně ve Hvězdném oceánu Jamondi už jen jediný Šozid – tím byl Rorkheta.

Když Perry Rhodan, Atlan, Lyressea a Zephyda pronikli s MEČEM do Arphonie, zachránila je před Kybby flotila bílých křižníků. Posádku těchto lodí tvořili Šozidé. Vyšlo najevo, že Krvavou noc přečkalo asi dvě stě jedinců. V roce 1332 NGL čítal lid Šozidů opět 100 000 osob, avšak na zdraví arphonijských Šozidů se negativně podepsal velice úzký výchozí genofond. Rorkheta tak kvůli své genetické kvalitě musel – zpočátku proti své vůli – posloužit takřka jako chovný býk.

Šozidé opustili Mléčnou dráhu s karavanou Ahandaba.

V květnu 1463 NGL narazili Perry Rhodan a jeho průvodci v galaxii Anthuresta na lid Ša'zor, který je na základě vzhledové podobnosti považován za příbuzný Šozidům PR 2570.

Zdroje

PR 2217, PR 2219, PR 2228, PR 2261, PR 2299, PR 2404, PR 2570

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Shoziden« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)