Perry Rhodan 2269 (Česká obálka) Perry Rhodan 2269 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2269
Název:Komando smrti
(Die Todesgruppe)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:11. února 2005
Vydáno v češtině:2011
Čas děje: 1332 NGL
Rorkhete jako velitel komanda – s elitou Shozidenů
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidana trápí špatné tušení.

Traver – Šozidský generál je upjatý.

Rorkheta – Osamělý Šozid hledá uznání.

Šavate – Šozidská žena ztělesňuje všechny ideály Komanda smrti.

Tremoto – Obtloustlý Shoziden disponuje působivou bojovností.

Atlan a generál Traver jsou se třemi šozidskými T-křižníky uprostřed nepřátelského území, aby získali informace o vojenské síle vojska Tagga Kharzaniho. Chtějí se pokusit ukořistit strategický hvězdný plán. T-křižníky se proto odváží až k systému Kher, tedy k samotnému srdci Kharzaniho říše – tam je šance, že se povede získat cenné údaje z vysílání Kybbů, největší. Skutečně je zachycena zajímavá zpráva, podle níž se v soustavě Ashaween nalézá kybbská kosmická pevnost, ale jinak žádné nepřátelské jednotky, především tam podle všeho není ani jediný Kybb-Titán. Tato pevnost tak představuje dokonalý cíl. Kromě jiného využije Traver krátkého pobytu v systému Kher k tomu, aby Atlanovi ukázal, že je celá sluneční soustava obklopena umělým prachovým oblakem, znemožňujícím lokalizaci. Co se skrývá uvnitř gigantického mračna prachu, není generálovi známo.

K napadení vesmírné pevnosti je zapotřebí pozemní výsadek. A to je práce pro Komando smrti, spolek 80 nejlepších a nejtvrdších šozidských bojovníků (a bojovnic). Členové komanda si rádi říkají Železní. Železní žijí jen pro bitvu. Volný čas pro ně neexistuje – neustále tvrdě trénují, aby se stali ještě lepšími válečníky. Nováčkem, kterého ostatní zprvu nerespektují jako plnohodnotného příslušníka komanda, je Rorkheta. Bývalý nomád se jako černý pasažér proplížil na Atlanův T-křižník ELEBATO, aby unikl své roli chovného býka, a přitom narazil právě na Komando smrti. Jeho druhové na něho udělali velký dojem, a proto tvrdohlavě požaduje, aby se směl přidat k Železným. V následujících dnech, zatímco ELEBATO se svými dvěma sesterskými loděmi překonává vzdálenost ze soustavy Kher k vesmírné pevnosti Kybbů, tone nejprve Rorkheta ve špatné náladě, zejména kvůli opovrhování ostatních Železných. Pozvolna se však učí a získá si dokonce i cosi jako úctu. Navíc se smí zúčastnit útoku proti pevnosti Kybbů.

Útok zpočátku probíhá – navzdory prudkému odporu Kybbů – docela dobře. Šozidé sice oplakávají několik mrtvých, ale podaří se jim nabourat do hlavního počítače stanice. Skutečně je tam uložena hledaná informace. Avšak poté Kybbové nepozorovaně přetíží jeden z termojaderných reaktorů. Tím chtějí zlikvidovat jak svou pevnost, tak i poblíž stojící T-křižníky. Rorkheta naštěstí tyto plány včas odhalí. Postaví se proti přesile Kybbů a zadrží je na tak dlouho, aby se stačily dostavit posily. Je sice těžce zraněn, avšak vyslouží si za svůj hrdinský čin respekt svých spolubojovníků. Stane se tím cenným členem Komanda smrti.

Právě když chtějí tři T-křižníky prásknout do bot, vynoří se dvacet válcovitých disků Kybbů. S touto hrozbou se T-křižníky sice vypořádají, avšak mocná uvolněná energie přivábí dvojici hyperdimů. Jedna z obrovských bytostí se vrhne na zbývající Kybby, druhá se vyřítí na ELEBATO, který již nestihne uhnout a je vržen do hyperprostoru. Když se dvě zbývající lodi vrátí na Šedopěnu, přivážejí kromě válečné hvězdné mapy i velmi smutnou zvěst: Atlan je pravděpodobně mrtev! Jako čas smrti je zaznamenáno 27. září 1332 NGL, 03:08 hodin. Existují ještě další důvody k obavám: Kybbové zničili planetu Silhoos, jeden ze světů Stínového státu Carye Andaxi...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál