Perry Rhodan 2254 (Česká obálka) Perry Rhodan 2254 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2254
Název:Věčný zahradník
(Der Ewige Gärtner)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:29. října 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
U dómu Štítonošů – prastará bytost chrání cenné dědictví
Hlavní postavy románu:

Orrien Alar – Věčný zahradník oplakává prastarý Trummstam.

Lyressea – Mediální stráž truchlí pro své přátele.

Perry Rhodan – Pozemšťan vzpomíná na své vysvěcení.

Atlan – Arkonidan nalezne věčného zahradníka.

Dne 03. 09. 1332 NGL přistane MEČ na Tan-Jamondi II. Lyressea své přátele zavede do dómu Rogan. Bývalé centrum řádu Štítonošů je zcela opuštěné, většina technických zařízení zmizela a jak hlavní databanka, tak i soukromé počítače jsou kompletně zničené. Většinu škod zřejmě při svém pátrání po Paragonovém kříži napáchala komanda Kybbů. Samotná stavba je však nedotčena. Také okolí působí udržovaně, jako by se tam činil nějaký zahradník. Lyresseiny naděje, že se jí v dómu podaří objevit nějaký odkaz, jež by vedl k nezvěstnému kříži, jsou zpočátku marné. Později je nalezena solárními články napájená robotická hračky, patřící Štítonoši jménem Gimgon. Gimgon byl jediný, kdo věděl, kam Paragonový kříž zmizel a tyto své vědomosti vložil do paměti robota: Paragonový kříž má Štítonoška Carya Andaxi na planety Šedopěna – a ta se nachází, nedosažitelná pro Lyresseu a její přátele, v hvězdokupě Arphonie.

Naštěstí je tu někdo, kdo může Lyressee pomoci. Stále ještě je naživu Orrien Alar, strážce prastarého stromu Trummstamu. Po celá tisíciletí umíral, aby se znovuzrodil ze svého vlastního těla, přičemž si zachoval vzpomínky na svůj předchozí život. Nevzpomíná si však na svůj původ, což ukazuje, že kdysi dávno – ještě před zánikem Štítonošů – se proces reinkarnace tak docela nezdařil. Orrien Alar si postavil chatu v lese nedaleko mrtvého stromu, pečoval o okolí dómu a s pomocí radiopřijímače odposlouchával vysílání Kybbů. O všem, co zjistil, si vedl podrobný deník. Mimoto se stále znovu a znovu marně pokoušel vypěstovat ze semen Trummstamu nový strom. Když ho Atlan a Zephyda potkají, je udiven arkonidanovou rytířskou aurou. Když se pak zahradník setká s Lyresseou, okamžitě ji pozná.

Ze záznamů z deníku věčného zahradníka vyplývá, že do vzdálené hvězdokupy Arphonie vede kratší cesta: Skrz transmiter DÁLKOVÉ CESTY. Bohužel je tento poznatek pro Lyresseu a její přátele bezcenný (alespoň prozatím), neboť poměry v soustavě Tan-Jamondi se již normalizovaly. Pokud by MEČ odstartoval, byl by ihned lokalizován. Kromě toho vylétne z materializačního pole transmiteru dvanáct Kybb-Titánů a jeden z nich zaujme stanoviště na oběžné dráze Tan-Jamondi II. Orrien Alar alespoň jeden důvod k radosti: Předposlední semeno mrtvého stromu začalo klíčit a růst. Pro Orriena Alara je to znamení nového počátku...

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál