Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Flóra > Prastarý Trummstam
hledat

Prastarý Trummstam

Prastarý Trummstam byl starodávný strom, který rostl na nádvoří dómu Rogan na Tan-Jamondi II.

Strom stál na svém místě již před stavbou dómu. Budova tak byla postavena takřka okolo něho. Z toho důvodu se kolem 120 metrů vysokého stromu, jehož koruna měla průměr 130 metrů, utvořilo několik legend. Jedna z nich říkala, že řád Štítonošů z Jamondi bude prosperovat tak dlouho, dokud je strom zdravý a každý rok na něm vypučí nové listy. Štítonoši rozmlouvali pod stromem v takzvaném Fóru kmene.

Strom ochraňoval Věčný zahradník Orrien Alar, zvláštní inteligentní tvor, který se mohl integrovat do kmene prastarého Trummstamu.

Během posledních let řádu začal strom pomalu usychat, v jeho koruně se objevily mrtvé větve. Za války, která vyvrcholila krvavou nocí Barinxu a ve které Štítonoši podlehli válečné mašinerii věrolomného Tagga Kharzaniho, strom definitivně odumřel.

Orrien Alar strom vykopal a pohřbil jeho ostatky. Strom tak navrátil přirozenému koloběhu přírody.

Od té doby se Věčný zahradník pokoušel ze semen Prastarého Trummstamu vypěstovat nový strom, avšak po tisíce let zcela bezúspěšně. Teprve když Perry Rhodan, Atlan, Zephyda a Mediální hlídka Lyressea přistáli s bionickým křižníkem na Tan-Jamondi II, vyklíčilo poslední semeno, které Orrien Alar zasadil. O něco později už u dómu Rogan rostla nová, menší verze Prastarého Trummstamu.

Nový Trummstam byl společně se svým Věčným zahradníkem naložen na palubu jedné Štítonošské archy a s karavanou Ahandaba opustil mocenskou oblast superinteligence ID.

Zdroje

PR 2248, PR 2249, PR 2254, PR 2299

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Uralt Trummstam« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)