Psimostrom

Psimostromy jsou korálovité rostliny vyskytující se v oceánu na Opghanu.

Každý exemplář vytváří jasně červený rudý kmen, který roste více než sto metrů směrem k hladině. V nepravidelných odstupech tvoří korály krátké, groteskně stočené větve, na jejichž koncích se nacházejí chomáčky žlutobílých vláken. Vlákna obsahují zárodečné buňky řas. V určitém ročním období zárodečné buňky dozrají a zaplaví přitom oceán světelnými efekty. Korály sami rostou, podobně jako jejich terranští příbuzní, v hustých lesech o několika stech až tisících exemplářích.

Psimostromy navzdory své impozantní velikosti nehrají pro Ephogery prakticky žádnou roli. Možná barevné divadlo během jejich rozmnožování přiláká několik z nich. Význam řas se ale dramaticky změnil, když uprostřed roku 2044 Arasové v jejich zárodečných buňkách narazili na neoaminodysprosionat. Tato látka má vlastnost udělat z inteligentních bytostí takřka bezduché nástroje. S pomocí několika Skokanů přinutí Ephogery k otrocké práci.

Aby zakryli své intriky, zabijí arkonidského delegáta. Ve finálním efektu se to ukáže jako chyba, protože arkonidský imperátor Atlan požádá Pozemšťany o pomoc. Posádka křižníku FINMARK navzdory výraznému odporu ze strany galaktických obchodníků odkryje jejich intriky a Ephogery osvobodí.

Aktuální data:
26.10.2021
1566 před NGL
1. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459513.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!