Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > DISTANČNÍ STOPA
hledat

DISTANČNÍ STOPA

(přesměrováno z: DÁLKOVÁ CESTA)

DISTANČNÍ STOPA byla výsledkem stejnojmenného projektu a spojovala soustavy Tan-Jamondi a Ron-Alaga.

Technické údaje

Kybbové tímto termínem označovali druh transmiterového pole, které fungovalo na bázi fiktivního transmiteru a bylo generováno v systému Tan-Jamondi šestnácti gigantickými STOPOVÝMI DVORCI. Představovalo jedinou známou možnost tranzitu do hvězdokupy Arphonie. Zde generované hyperpole pracovalo v oblasti ultravysokých frekvencí, které neovlivňuje hyperimpedance. Lodě, které prošly transmiterovým polem, letěly nadsvětelnou rychlostí tunelem, přípomínajícím lineární prostor.

Dějiny

Po zvýšení hyperimpedance se na nějakou dobu nedařilo obnovit spojení prostřednictvím DÁLKOVÉ STOPY, dokud nebyly STOPOVÉ DVORCE přizpůsobeny změněným podmínkám. To se provádělo změnou napájení z hypertropů na sluneční čerpadla.

Když Hvězdný oceán Jamondi vyoadl z hyperkokonu, zhroutila se i DISTANČNÍ STOPA a už ji nikdy nebylo možné obnovit, protože fungovala pouze z kokonu k kokonu.

Poslední lodí, která použila DISTANČNÍ STOPU, byl MEČ. Krátce předtím vstoupila STOPOU do soustavy Tan-Jamondi skupina Kybb-Titánů a ohlásila, že během průletu ztratila více než třetinu flotily.

Vzhledem k tomu, že STOPA už nefungovala, přerušil se veškerý kontakt mezi kokony, které spojovala, dokud se hvězdokupa Arphonie rovněž nevrátila do normálního prostoru.

Zdroje

PR 2242, PR 2249, PR 2254, PR 2255, PR 2273

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »DISTANZSPUR« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)