Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2260
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2260
Název:V hvězdokupě Arphonie
(Im Arphonie-Sternhaufen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:10. prosince 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Jsou na neznámém prostředí – a mají velké problémy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan se bojí kosmických velryb.

Atlan – Arkonidan se strachuje o život své přítelkyně.

Zephyda – Stelární majestát se odváží nemožného.

Naida – Motana má tajemství.

Po těžkém letu skrze DÁLKOVOU CESTU se Rhodan, Atlan a lidé z MEČE ocitnou v hvězdokupě Arphonie. Ačkoli se vůbec neobjevili v blízkosti zámku Kherzeš, dostali se do středu sršního města a prakticky od první minuty musí prchat před nemilosrdnými pronásledovateli. Kromě jednotek Kybb–Cranarů a Kybb–Trakenů se systém s druhým koncem DÁLKOVÉ CESTY hemží tisíci loděmi až dosud neznámého typu. Jde o diskovitá plavidla o průměru 1 200 metrů, vysoká 700 metrů a vybavená šesti válcovitými moduly na svrchní a šesti na spodní straně. Kromě toho jsou zde rozmístěni Kybb–Titáni, kteří se také účastní stíhání vetřelců. Zephydě se s největší námahou podaří s MEČEM vstoupit i při minimální rychlosti do hyperprostoru. Lovci však bionický křižník po vynoření z nadsvětelného letu rychle vypátrají, takže Motanové mají málo času na odpočinek.

Pomoc pro MEČ přijde z nečekané strany. Když loď opět prchá před kilometrovými disky, vynoří se náhle hyperfyzikální zářivý fenomén, připomínající 15 kilometrů dlouhou velrybu a napadne pronásledovatele. Tato velryba, jak se zdá, si vůbec nevšímá bionického křižníku a po chvíli zmizí. Když později znovu útočí několik válců, není MEČ připraven k letu hyperprostorem a musí se připravit k boji. Tu se vynoří sto kosmických lodí, vypadajících jako zvětšenina bionického křižníku. Plavidla mají bílou barvu a používají konvenční pohon, nikoli síly Motanů. Nově příchozí křižníky se postaví na stranu MEČE a snaží se bojovat proti diskům, posíleným Kybb–Titány. Bílé lodě prohrávají, avšak zasáhnou dvě další vesmírné velryby a agresoři jsou nuceni se stáhnout.

Velryby však útočí i na obránce, takže zbývá jediné – ústup. MEČ je zachycen jednou z bílých lodí a v jejím vleku mizí v hyperprostoru. Ohlásí se velitel bílého bionického křižníku – a je to Šozid