Perry Rhodan 2206 (Česká obálka) Perry Rhodan 2206 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2206
Název:Píseň naděje
(Gesang der Hoffnung)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Perry Rhodan a Atlan v úzkých – prchají do Pardánského lesa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan pozná tajemství obrovského lesa.

Atlan – Arkonidan uzavře zvláštní svazek.

Zephyda – Průvodkyně se dokonale vyzná v lese Pardánu.

Rorkheta – Zvláštní nomád zkouší Atlana a Perryho Rhodana.

Raphid-Kybb-Karter – Ředitel důlního závodu plánuje další intriky.

Mezi Kybb-Cranary vládne zlost: Požadované kvóty dolu byly opět zdvojnásobeny a tím jsou téměř nesplnitelné. Ředitel dolu proto zosnuje revoltu, zabije guvernéra Baikhal Cainu a dosadí se na jeho místo. Perry Rhodan a Atlan se mezitím trnitou stepí plahočí k lesu, v němž žije Jadyelova rodina. Beztak obtížnou cestu komplikují kovové obojky, jichž se PR a Atlan dosud nemohli zbavit. Ty každé ráno vypustí do těl obou přátel dávku jedu, která je pro normální lidi smrtelná a kterou dlouhodobě nemusí zvládnout ani čipy buněčné aktivace.

Po průniku do lesa naváží Nesmrtelní kontakt s Motany teprve ve chvíli, kdy Atlan zapěje chorál Díkuvzdání Obráncům, který se naučil v dolech Svaté hory. Motanové žijí v rezidenci Pardánu v souladu s přírodou. Mají zvláštní schopnost splynout se svým okolím tak dokonale, že jsou prakticky neviditelní. Perry a Atlan předají jedné z Motanů, ryšavé ženě jménem Zephyda, odznak Jadyela, čímž získají její důvěru. Jsou zavedeni do obytného lesa Motanů. Obydlí lesního národa jsou vytvořena z propletených rostlinných vláken, ve formě diskovitých hnízd zavěšených na stromech. Zde jsou Nesmrtelní v bezpečí, když je uvítá klanová náčelníce Motanů („Planetární Veličenstvo“). Více než to: Mezi Atlanem a Zephydou to mocně zajiskří! Od Planetárního Veličenstva se Nesmrtelní dozvědí, že Motanové dříve, před Kybernetickými nocemi, tvořili nejpočetnější národ Hvězdného oceánu Jamondi. Motanové z Baikhal Cainu jsou jen degenerovanou větví tohoto lidu.

Pomocí přepadení jedné ze strážních věží Kybb-Cranarů získá Zephyda nástroje, s nimiž budou PR a Atlan z zbaveni obojků s jedem. Trochu později dostane lesní osada návštěvu v podobě zvláštní bytosti, kterou už Nesmrtelní potkali na cestě do Baikhalisu. Motanové tajemného znají, říkají mu nomád Rorkheta. Údajně pátrá po Mediální Hlídce (Stráži), jež se má ukrývat někde na Baikhal Cainu. Rorkhete podrobí Perryho a Atlana zkoušce, při níž jako by se jich dotýkali neviditelné ruce. Zkouška dopadne negativně: Podle názoru Rorkheteho (který krátce po zkoušce opět bez pozdravu mizí) mají sice oba dva auru (zkoumají je „Oceánští věštci“), ale nejsou Noví Štítonoši, po nichž Rorkhete pátrá. Oba smí i nadále zůstat u Motanů, neboť jim dávají novou naději. Podaří-li se jim totiž vrátit k loďstvu, bude otrokářská nadvláda Kybb - Cranarů brzy minulostí...

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál