Perry Rhodan 2282 (Česká obálka) Perry Rhodan 2282 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2282
Název:Thortův sen
(Der Traum des Thort)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:13.5.2005
Vydáno v češtině:2012
Čas děje: 1333 NGL
Soustava Vega jako opěrný bod – lidstvo se shromažďuje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident chce využít prastarý opěrný bod LSP.

Keleš – Thort z Ferrolu se strachuje o bezpečí svého lidu.

Monkey – Oxtronský šéf USO znovu překvapí.

Muhlar – Dva ferronští ministři hledají cestu k moci.

Trormaš – Dva ferronští ministři hledají cestu k moci.

Perry Rhodan odvede celou pozemskou domovskou flotilu do systému Vega, protože očekává podporu tam žijících Ferronů. Na planetě Ferrol sice existuje základna LSP, jinak je však soustava zcela samostatná a jen volně asociovaná s Ligou. Hlava státu Ferronů, Thort Keleš, není příchodem Pozemšťanů vůbec nadšen. Obává se, že se nyní pozornost Kybbů upře na jeho domovinu. Veřejné mínění Ferronů ovlivňují separatistické tendence. Dva ministři Thortova kabinetu dokonce v naději, že to povede ke smlouvě s Kybby, zinscenují atentát na Rhodana. Pro Rhodanovo jednání s Thortem to jistě nejsou dobré předpoklady, situace se navíc zhorší ve chvíli, kdy soustavou Vega prolétne průzkumník Kybbů. Přítomnost pozemského loďstva už není tajemstvím.

Nervy lodních posádek jsou pochopitelně napjaté k prasknutí. Pak se v systému vynoří TRAJAN, vlajková loď USO. Monkey má přitom pro Rhodana dar: Několik desítek nových disonančních děl. Jedná se o těžká intervalová děla, pracující v KNK modu. Paratronový paprsek těchto děl může být zaostřen natolik, že prorazí i paratronový štít. Rozhodující je ale jejich dostřel: s 5 miliony kilometrů činí pětinásobek pohyperimpedančního dosahu transformačních kanónů. Instalace děl bohužel vyžaduje rozsáhlé přestavby jednotek LSP, a ty lze uskutečnit pouze v pozemních loděnicích. Thort se ale zdráhá povolit flotile Pozemšťanů přistání. Neočekávaný přílet Rhodanových posil – PRAETORIE, 10 000 LSP BOXů a 500 OBJEVITELŮ typu 2 – považuje Thort za další nátlak.

Karta se obrátí v okamžiku, kdy do soustavy pronikne Kybb-Titán a nabere kurz na Ferrol. Útok pozemské flotily nemá žádný efekt, na obranném štítu giganta se neškodně rozplyne i transformační palba jednotek typu OBJEVITEL. Skoro se zdá, že hodlají Kybbové Pozemšťany zostudit, zcela totiž ignorují plavidla Ferronů, zatímco křižníky LSP ničí po tuctech. Do bitvy se zapojí i několik Zephydou vyslaných bionických křižníků, i ty jsou však zničeny, aniž by zaznamenaly nějaký úspěch. Titán přečká koordinovaný úder celého PRAETORIÍ podporovaného loďstva. Pak se do věcí vloží TRAJAN a nasadí disonanční děla. Ochranné pole Titána je oslabeno natolik, že se zhroutí a kybbský obr zanikne v atomovém žáru. Cena za vítězství je však vysoká. Zničeno bylo na tisíc pozemských lodí, z toho 300 LSP BOXů a 49 OBJEVITELŮ. Dokonce i PRAETORIA je poškozena: bylo sestřeleno 14 jednotek z jejího východního vedlejšího ramena. Jedno je jisté: úder většího počtu Kybb–Titánů by svaz LSP nepřežil.

Strašlivá bitva však vede ke změně nálad Ferronů. Ti poznají, že protivník není nepřemožitelný. Jak Thort pochopí, válka mu tak či tak klepe na dveře a je moudřejší v ní stát s Pozemšťany, než Kybbům čelit bez pomoci. Proto dá Rhodanovi oficiálně k dispozici infrastruktura veganského systému. Flotila LSP zahájí montáž disonančních děl. Čas kvapí, nepřítel již může pracovat na způsobu, jak se nové zbrani ubránit...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál