Atlan da Gonozal II

(přesměrováno z: Atlan II)
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 604: Triumf moci
graf výskytu postavy v seriálu

Atlan da Gonozal II byl Atlanův negativní protějšek v Anti-universu, do kterého se s posádkou MARCA POLA dostal v průběhu kosmických šachů mezi ID a Anti-ID v roce 3456.

Charakteristika

Charakter Atlana II odpovídal přesnému opaku pravého Atlana. Byl to nejbližší přítel despotického tyrana Perryho Rhodana II. Jako on byl mocí posedlý a nesvědomitý, šel pro uplatnění svých zájmů přes mrtvoly. Přesto byl Atlan II méně vznětlivý a prchlivý než Rhodan II, sledoval své plány chladně a s cynickou jízlivostí.

Historie

Stejně jako Atlan byl Atlan II Lordadmirálem USO. Atlan II se s Rhodanem II zúčastnil na MARCO POLO II projektu Antinug v Anti-universu. Když se po neúspěchu projektu vrátil na Terru II, potkal na kosmodromu Terranie svůj protějšek.

Po odhalení Rase Čubaje, který se na Teře II vydával na Čubaje II, to byl Atlan II, kdo mu společně s Rhodanem II zabránili útěku a paralyzovali ho.

Atlan II ukryl Staromutanty z PLÁSTVE 1000 na různých místech, aby nepadli do rukou Perry Rhodanovi, což se mu jen částečně zdařilo, protiže Rhodan vypátral Kitaje Išibašiho II a Ralfa Martena II na Palpyronu a vzal je na palubu MARCO POLA.

Na Tchirmaynu sehráli Atlan II a Perry Rhodan II roli svých pozitivních dvojníků, aby nalíčili past. Rhodan past prohlédl. Rhodan II a Atlan II zničili potom povstalé Neoarkonidany s celým systémem Ortrog-Samut.

Při Maratonu kosmických lodí prozradil Atlan II jako člen Komise insterstelárního maratonu Perry Rhodanovi II trasu, aby mohl vyhrát. Ale u prvního bodu trasy, u slunce Verko-Voy, si Perry Rhodan počíhal na MARCA POLA II a zničil ho.

Když Atlan II společně s Perry Rhodanem II v čočce pokoušel utéct z vraku, zastřelil Roi Danton II Atlana II a zaujal jeho místo po boku svého otce při závěrečném boji s Perry Rhodanem a Atlanem na ledovém světě D-Muner.

Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!