Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Tchirmayn
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Soustava:Ortrog-Samut
Vzdálenost od [[Arkon]]u:41 LY
Další jména:Tschirmayn
Atmosféra:podobná pozemské
Počet měsíců:2
Zdejší národy:
Tchirmaynové

Tchirmayn (respektive Tschirmayn) je třetí z osmi planet normálního slunce Ortrog-Samut v kulovité hvězdokupě M 13.

Na planetě žilo ve 35. století 980 milionů Tchirmaynů. Hlavní město na této Zemi podobné planetě byla Zezsoga s 3.8 miliony obyvateli, ve které se nacházela také dobře vybudovaná pevnost Altana. 2000 kilometrů západně se nacházela neobydlená, skalnatá náhorní plošina Rayngun. Náhorní plošina ležela 4 kilometry nad hladinou moře a na jihu padá příkře do moře.

Historie

Počátkem 34. století spustil Atlan na Tchirmaynu biologický genetický program, jehož příprava začala někdy v druhé polovině 33. století. Jeho cílem bylo odstranit u Arkonidanů příznaky degenerace, a pomoci svému národu k novému rozkvětu. Systematicky budoval národ Neoarkonidanů, kteří v sobě měli opět sjednotit schopnosti starých Arkonidanů. V roce 3456 se objevily první úspěchy programu a Atlan byl úzce spřátelen s politickým vedením Tchirmaynů. (Z podkladů Tschirmaynů z roku 1303 NGL se dá vyvodit, že Tschirmaynové mají za předky Arkonidany z kosmické lodi předků. Ti byli ve 21. století Atlanem usídleni na Gonze, takže je spojení na Tchirmayn naprosto myslitelné).

Planeta Tchirmayn existovala také v Anti-universu, kde ale Atlan II musel přijmout neúspěch svého programu: místo souhlasících pomocníků byli Neoarkonidané na Tchirmaynu morálně počestní a představovali tak potenciální ohnisko nepokojů pro brutální režim Perryho Rhodana II na Zemi II. Perry Rhodanovi II se povedlo Tchirmaynům namluvit, že je Perry Rhodan I. Tchirmaynové mu ukázali ochotně svá obranná postavení a dobře vyzbrojenou flotilu. Rhodan II a Atlan II poděšeně zjistili, že prakticky celý Tchirmayn se připravuje na vzpouru proti Solárnímu impériu. Když se zjistilo, že MARCO POLO zpozoroval past, nechal Perry Rhodan II zničit Tchirmayn arkonskou bombou. (PR 604)

V normálním universu existoval Tchirmayn dále. Počátkem 14. století NGL byly známým kvalitativním artiklem planety ponorky Qolfim, které se daly koupit za bájných 100 milionů chronnerů (PR 2053)

Známí Tchirmayné

  • Ankur - vrchní velící admirál tchirmaynské flotily
  • Chairat - biolog, vedoucí genetického programu v roce 3456