Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > de Lapal, Markhor
hledat

de Lapal, Markhor

(přesměrováno z: Markhor de Lapal)
Informace o postavě:
Přezdívka:Kol Mimo
Datum narození:?
Úmrtí:3457
Výška:skoro 2 m
Národ:Pozemšťané
Popis:hubený, černé oči
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 618: Souboj imunních
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 622: Mozek v poutech
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Kol Mimo alias Markhor de Lapal, byl Pozemšťan imunní proti PAD-nákaze.

Vzhled

Mimo byl téměř dva metry vysoký a vypadal jako chodící kostlivec. Hlava vypadala jako umlčí lebka, kůže byla napjatá a podobná pergamenu. Měl černé, výrazné oči. Tělesné změny byly způsobeny paradimovou nehodou, při které došlo k takzvanému úniku normální hmoty. Markhor de Lapalova tělesná síla a duchovní schopnosti tím ale nebyly omezeny.

Životopis

V roce 3457 zabránil Markhor de Lapal společně s Alaskou Saedelaerem, Mentro Kosumem a profesorem doktorem Goshmo-Khanem vzniku PAD-nákazy pomocí časového paradoxu. Byl k tomu použit deformátor nulového času Lapalistů.

Kol Mimo byl spolčen s Anti-ID. Neznámým způsobem se dostal na palubu deformátoru nulového času na jižním pólu a odstranil tam umístěné nálože.

Pod záminkou rozhovoru s Perry Rhodanem, Atlanem a Galbraithem Deightonem nalákal Perry Rhodana na palubu deformátoru nulového času. Transmiterem ho přenesl do jeskyně pod deformátorem. Tam pomocí PPT-metody vyměnil Rhodanův mozek za mozek Andro-Rhodana.

Z další skalní kopule byla nádržka s Rhodanovým mozkem transportována neznámou transmiterovou technikou na Yaanzar v Naupaumu. K tomuto účelu byla nutná nulačasová energie stroje času, který Kol Mimo z tohoto důvodu odpálil.

Andro-Rhodan zdánlivě přemohl Kola Mima a jeho pomocníky. Markhor de Lapal uprchl prostřednictvím transmiteru k opěrnému bodu s banánovitou lodí, která byla podobná lodi Anti-Homunka a prchl s ní k lapalistické základně na planetě Alchimist v systému Euyt.

Tam Andro-Rhodan Markhora de Lapala zastřelil na útěku, aby se zbavil člověka, který věděl příliš mnoho.