Perry Rhodan 2346 (Česká obálka) Perry Rhodan 2346 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2346
Název:Chyndorova cesta
(Chyndors Weg)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:4. srpna 2006
Vydáno v češtině:2017
Čas děje: 1345 NGL
Mírojezdec na záchranné misi - humanoidní lid stojí před zánikem
Hlavní postavy románu:

Chyndor – Mírojezdec se odváží konfrontace s temnotou.

Alaska Saedelaere – Nositel masky pronikne až k jádru problému.

Kantiran – Hvězdný tulák přináší na Zemi špatné zprávy.

Cosmuel Kainová – Agentka Ligy se obrátí na Mírojezdce s neslýchanou žádostí.

Píše se rok 1345 nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4932 starého letopočtu. Mléčná dráha je obsazena Terminační kolonou TRAITOR, sloužící Mocnostem Chaosu. Galaxie má posloužit jako zdroj surovin, které budou použity ve prospěch negasféry v blízké Hangayi. Negasféra je oblast prostoru, smrtící pro běžné smrtelníky, a líheň Chaosu.

Perry Rhodan a jeho druzi získají za spojence takzvané Mírojezdce, nedlouho existující organizaci, zahalenou mnoha tajemstvími. K Mírojezdcům patří i Alaska Saedelaere, který byl často zapleten do událostí kosmického významu, a též Kantiran, Rhodanův syn, jenž prozatím nenalezl stálý domov a jako vesmírný tulák cestuje galaxií.

Oba dva bojují za svobodu a proti TRAITORU, ačkoli mnoho dalších Mírojezdců váhá a pochybuje. Jako výrazní individualisté, které spojuje jen společný cíl, používá každý své vlastní metody. A jednou z nich je i CHYNDOROVA CESTA...

Dne 18. ledna 1345 NGL se Chyndor spolu se svými mírojezdeckými kolegy Siby'anem a Mas Bathem vydá do soustavy Fantamagula. Tam došlo k zvláštnímu incidentu. Stanice v malé galaxii Qoor, jednoho ze satelitů Andromedy, vyhlásila poplach a přivolala tři Mírojezdce. V domovském systému Dinathů, potomků Lemurů, pracujících pro Mírojezdce, došlo ke konfrontaci mezi dvěmi kosmickými loděmi. Jedno z plavidel bylo přitom zcela zničeno, druhé, jednoznačně jednotka Terminační kolony, se zřítilo na domovský svět Dinathů, planetu jménem Dina Baca.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál