Chyndor

Informace o postavě:
Místo narození:neznámé
Věk:neznámý
Národ:Heesort
Popis:útlý, šupinatý, jedno oko
Tituly:Mírojezdec, Patron
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2333: Průsek Univerzem
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2390: Časoprostorový router
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Chyndor je mírojezdec neznámého věku a původu. Své mise vykonává vy své OREON kapsli ELLSUNTUR, převážně díky své velice rozsáhlé síti informátorů a různých udavačů je velmi úspěšný.

Vzhled

Chyndor je poměrně malý a útlý humaniod z národa Heesortů. Jeho tělo je pokryto zelenou šupinatou kůží a má jen jediné oko. Jeho hlas je velice pronikavý.

Charakteristika, zvláštnosti

V Chyndorově pohledu je něco velmi poutavého až hypnotického. Velmi snadno si sjedná úctu, převážně díky velkému charismatu. Je pro své paranadání označován jako para-charismatik.

Historie

Chyndor sleduje Mléčnou dráhu již před hyperšokem, velkou pozornost při tom věnuje Kantiranovi.

S Alaskou Saedelaerem se setká již při Alaskově misi, kdy sledují dění v Hangayi. I později se Chyndor velice angažuje v této oblasti, je to také právě Chyndor, kdo zjistí že v Hangayi již nefunguje OREON technika založená na síle Kvartálů.

Roku 1337 NGL požádá Alasku, aby letěl na Parrakh a vyhledal zde mladíká, jež mu byl doporučen na post mírojezdce, jedná se o Kantirana a doporučení přišlo od úlu Satrugar.

O dva roky později Chyndor podává přes Orákulum petici Patronátu. V petici vyzývá Patronát k jednání vůči nebezpečí negasféry. Následně je 30. března NGL svoláná planetární schůzé mírojezdců kde o problému debatuje většina mírojezdců. Výrok Patronátu je však zamítávý. Chyndor se, ač nerad, podřizuje.

18. Ledna 1345 NGL vyšetřuje Chyndor a ještě jedem Mírojezdec události v systému Fantamagula. Zde se střetnou s dvěmi temnými vyšetřovateli, z nichž jeden je sestřelen a zřítí se na planetu Dinu Baca. Chyndor se pokusí na planetě přistát, ale jeho OREON kapsle je při tom zničena. Chyndor se tedy pokusí vyšetřovatele přemoci pomocí svého paradaru, ale nepodaří se mu to. Útěk mu však umořní Alaska, Kantiran a Cosmuel Kain jež přileteli na pomoc a sestřelí druhého vyšetřovatele.

Po té letí Chyndor s Alaskou a Kantiranem do systému Rosella Rosado. Během letu mu Kantiran řekne o existenci tajného apolku ASN, a o jeho podpoře od této organizace. Chyndor se však necítí přílíž šťasten, je spíše sklíčený, protože nechce odvolat stávající Patronát, chce mu jen dát šanci pochopit situaci a ustoupit. Proto se ještě před druhou planetární schůzi vydává osobně za Patronem Sondyselem a debatuje s ním situaci. Následně pak patronát odstupuje a Chyndor je o několik dní později zvolen novým Patronem.

Začátkem února 1346 NGL vyslal Chyndor malou flotilu OREON kapslí a zúčastnil se s boje o prostoročasový router ARUX – 7076.

Aktuální data:
19.10.2021
1566 před NGL
31. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459506.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!