Perry Rhodan 2421 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2421
Název:Eledainovy děti
(Eledains Kinder)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:11. ledna 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20‘059 813 p. Kr.
Soumrak bohů v Tare–Minoru – z lovců jsou pronásledovaní
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident se pokouší pomoci bytosti v nouzi.

Mondra Diamondová – Bývalá agentka SPL pátrá po INTAZO, ležení vojsk ARCHETIMu.

Pheriandurus – Sekundim potká zjevení – a ztělesnění smrti.

Tauzedaphelgas – Pherianova družka se postaví proti TRAITORu a musí za to zaplatit životem.

V roce 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Gigantická vesmírná flotila TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jejím cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry – životu nepřátelského místa, kde neplatí fyzikální zákony.

Perry Rhodan odcestoval se speciální kosmickou lodí JULES VERNE 20 milionů let do minulosti. Z Mléčné dráhy – tehdy známé jako Phariske–Erigon – se odebral do Tare–Šarmu, aby tam sledoval finální boj proti negasféře a zjistil, jak se dá takový útvar zničit.

Cesta do daleké galaxie Tare–Šarm konfrontuje Rhodana s traitanky a s bytostmi, které je loví a ničí: Tyto ve vesmíru žijící obří améby jsou ELEDAINOVY DĚTI...


20 059 813 let před Kristem (1346 NGL palubního času JULESE VERNA): Až do doby před přibližně 1600 lety náležely galaxie Tare–Šarm a Tare–Minor – druhá byla obyvateli nazývána N'tantha Tare–Šarm – jakož i mezi jim ležící kulová hvězdokupa Aquon–Gorissa k mocenské oblasti pozitivní superinteligence ELEDAIN. Superinteligence se pouze nepostarala o řád a mír ve svých galaxiích, ale zrodila i vlastní „děti“: Sekundim.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál