Perry Rhodan 2490 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2490
Název:Temné zahrady
(Die dunklen Gärten)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:08. května 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Útok na Osten Chaosu – minulost a budoucnost se setkávají
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident zavelí k útoku na GLOIN TRAITOR.

SVĚTAZNALEC – Mladá nehmotná bytost má plán.

Colten Gossi – Pozemšťan vede tři mušketýry do bitvy o Osten Chaosu.

Dewlet Ghiray – Mírojezdec si vzpomene na své kořeny a jde do bitvy.

Wiia-Na-Daj – Kartaninka žije nový život díky vibrapsí.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA.

Aby byla zachráněna ohrožená Mléčná dráha, musí být provedena retroverze negasféry v Hangayi. V centru Hangaye proto vede Perry Rhodan flotilu spojenců proti Ostnu Chaosu – a do TEMNÝCH ZAHRAD...


Dne 9. listopadu 1347 NGL nařídí Perry Rhodan útok na GLOIN TRAITOR. Chce tak využít pravděpodobně dočasné slabosti KOLTOROCU. Všechny OREONské kapsle obdržely piloty z řad Vibra oddílu a podílí se na bitvě. Lodi flotily Ultima se bojů prozatím nezúčastní a čekají v záloze. Mírojezdci, Eskadra Hangay s oběma buňkami SOL a Eskadra ARCHETIM s CHEOS-TAI, která v omezené oblasti obnoví fyzikální zákony, dosáhnou sice mezi nesčetnými traitanky mnoho sestřelů, utrpí však i ztráty. Po šesti hodinách boje je ztraceno 290 OREONských kapslí, zničena jsou i plavidla ATHOS a PORTHOS – a GLOIN TRAITOR zatím nemá ani škrábnutí. Zdá se, že Galaktici utrpí zdrcující porážku.

Jenže lidé mají spojence, o jehož existenci ani sami netuší. Je to entita SVĚTAZNALEC, která vznikla ze Světaznalce z Azdunu a procesorů EŠERU. SVĚTAZNALEC neuprchl z Hangaye a nyní se chystá zasáhnout ve prospěch Galaktiků. Nechá se nasát GLOIN TRAITOREM – přesně tak, jak je Ostnem Chaosu odebírána energie psionické sítě. SVĚTAZNALEC poté naruší kalibraci elementárního quintadimtraferu a zpustoší Temné zahrady GLOINU, sloužící Ostnu jako zdroj energie. Entita pak jen se štěstí unikne do volného kosmu. Galaktici zjistí, že už není cítit vliv vibrapsí: GLOIN TRAITOR nepracuje, není však zničen.

Krátce před vymizením vibrapsí podnikne Mírojezdec Dewlet Ghiray, bej z Khanatu Zimosvěta, který byl po dvanácti milionech let dilatačního letu zachráněn jiným Mírojezdcem a později zaujal jeho místo, pokus zničit JULESE VERNA a zabít tak Perryho Rhodana. Mírojezdec je pod myšlenkovým vlivem nově narozeného dítěte členky Vibra oddílu Wiia-Na-Daj. Tato bytost je nefalšovaná emanace, dítě Chaosu, a chce zabránit zničení svého životního prostoru – negasféry. Jen díky pominutí vibrapsí se Dewlet Ghiray dokáže osvobodit. Zapojí autodestrukci své OREONské kapsle dřív, než narazí do JULESE VERNA. Loďstvo Galaktiků se stáhne zpět ke shromaždišti Rendezvous gamma.

Aktuální data:
23.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459480.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!