Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2490
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2490
Název:Temné zahrady
(Die dunklen Gärten)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:08. května 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Útok na Osten Chaosu – minulost a budoucnost se setkávají
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident zavelí k útoku na GLOIN TRAITOR.

SVĚTAZNALEC – Mladá nehmotná bytost má plán.

Colten Gossi – Pozemšťan vede tři mušketýry do bitvy o Osten Chaosu.

Dewlet Ghiray – Mírojezdec si vzpomene na své kořeny a jde do bitvy.

Wiia-Na-Daj – Kartaninka žije nový život díky vibrapsí.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA.

Aby byla zachráněna ohrožená Mléčná dráha, musí být provedena retroverze negasféry v Hangayi. V centru Hangaye proto vede Perry Rhodan flotilu spojenců proti Ostnu Chaosu – a do TEMNÝCH ZAHRAD...


Dne 9. listopadu 1347 NGL nařídí Perry Rhodan útok na GLOIN TRAITOR. Chce tak využít pravděpodobně dočasné slabosti KOLTOROCU. Všechny OREONské kapsle obdržely piloty z řad Vibra oddílu a podílí se na bitvě. Lodi flotily Ultima se bojů prozatím nezúčastní a čekají v záloze. Mírojezdci, Eskadra Hangay s oběma buňkami SOL a Eskadra ARCHETIM s CHEOS-TAI, která v omezené oblasti obnoví fyzikální zákony, dosáhnou sice mezi nesčetnými traitanky mnoho sestřelů, utrpí však i ztráty. Po šesti hodinách boje je ztraceno 290 OREONských kapslí, zničena jsou i plavidla ATHOS a PORTHOS – a GLOIN TRAITOR zatím nemá ani škrábnutí. Zdá se, že Galaktici utrpí zdrcující porážku.

Jenže lidé mají spojence, o jehož existenci ani sami netuší. Je to entita SVĚTAZNALEC, která vznikla ze Světaznalce z Azdunu a procesorů EŠERU. SVĚTAZNALEC neuprchl z Hangaye a nyní se chystá zasáhnout ve prospěch Galaktiků. Nechá se nasát GLOIN TRAITOREM – přesně tak, jak je Ostnem Chaosu odebírána energie psionické sítě. SVĚTAZNALEC poté naruší kalibraci elementárního quintadimtraferu a zpustoší Temné zahrady GLOINU, sloužící Ostnu jako zdroj energie. Entita pak jen se štěstí unikne do volného kosmu. Galaktici zjistí, že už není cítit vliv vibrapsí: GLOIN TRAITOR nepracuje, není však zničen.

Krátce před vymizením vibrapsí podnikne Mírojezdec Dewlet Ghiray, bej z Khanatu Zimosvěta, který byl po dvanácti milionech let dilatačního letu zachráněn jiným Mírojezdcem a později zaujal jeho místo, pokus zničit JULESE VERNA a zabít tak Perryho Rhodana. Mírojezdec je pod myšlenkovým vlivem nově narozeného dítěte členky Vibra oddílu Wiia-Na-Daj. Tato bytost je nefalšovaná emanace, dítě Chaosu, a chce zabránit zničení svého životního prostoru – negasféry. Jen díky pominutí vibrapsí se Dewlet Ghiray dokáže osvobodit. Zapojí autodestrukci své OREONské kapsle dřív, než narazí do JULESE VERNA. Loďstvo Galaktiků se stáhne zpět ke shromaždišti Rendezvous gamma.