Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2470
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2470
Název:Temnota nad Terrou
(Finsternis über Terra)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:19. prosince 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Země zadrží dech – do Sluneční soustavy přichází hrozivý návštěvník
Hlavní postavy románu:

Tenpole Opera – Vdovec se pokouší udržet rodinu pohromadě.

Corsair, Anulyn a Arnie Operovi – Tenpolovy děti si nerozumějí s otcem ani vzájemně.

G'šogun – Temný vyšetřovatel přichází do Sluneční soustavy, aby vedl jednání.

Jádro – Duchovní bytost má cizorodou návštěvu a uzavře pakt proti TRAITORu.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Roi Danton potká KOLTOROCOVY schovance a také rebely proti TRAITORu. S těmi chce uzavřít pakt proti Terminační koloně – a ve Sluneční soustavě se tak musí připravit na TEMNOTU NAD TERROU...


Ve Sluneční soustavě je očekáván příchod Temného vyšetřovatele. Tato událost není držena v tajnosti a média ji patřičně nafouknou a postarají se o to, že se po Zemi šíří strach – mnoho lidí věří, že je Nesmrtelní prodali TRAITORu a rodná planeta lidstva bude brzy zničena. Ačkoli se nic takového dne 20. června 1347 NGL, kdy G'šogun prolétne za pomoci MOTRANS–OC1 štítem TERRANOVA a nereaguje na pokusy o komunikaci, nestane, propukne ve Sluneční soustavě dokonce panika.