Perry Rhodan 2320 (Česká obálka) Perry Rhodan 2320 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2320
Název:Země v psionickém dešti
(Terra im Psi-Schauer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:3. února 2006
Vydáno v češtině:2015
Čas děje: 1344 NGL
Přichází jako průvodce – a vyhledá vhodné ohnisko
Hlavní postavy románu:

Marc London – Mladý psionický koresponder miluje polohmotnou ženu.

Fawn Suzuke – Tajemná vyslankyně Jádra neúnavně pátrá po správném místě.

Mondra Diamondová – Bývalá agentka Ligy doprovází dva mladé lidi při neobyčejném pátrání.

Perry Rhodan – Pozemšťan doufá v cennou pomoc v zoufalém boji.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se píše rok 1344 nového galaktického letopočtů – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu. Od chvíle, kdy Galaxii postihla změna kosmické hyperkonstanty, už uplynulo 13 let.

Mezitím se situace normalizovala: Kosmický obchod znovu funguje, technika dělá velké pokroky. Avšak do Mléčné dráhy dorazí Terminační kolona TRAITOR. Tato gigantická vesmírná flotila patří k Mocnostem Chaosu, které mají s galaxií lidstva své vlastní plány. Na mnoha místech vznikly tvrze kolony, aby přivedly civilizované světy pod karabáč TRAITORU. Jedna z těchto tvrzí – TRAICOON 0098 – byla zničena na okraji Sluneční soustavy, ale její velitel uprchl.

Obyvatelé Země musí počítat s tím, že brzy přijde nový útok na Sluneční soustavu. Potom přichází nečekaná návštěva - a lidé vidí TERRU V PSIOBOUŘI...


Fawn Suzuke je opět do určité míry stabilizována. Vysvětluje, že představuje jistý druh naváděcího majáku. Neřekne ovšem pro co, pouze prozradí, že musí nalézt správné místo. S Marcem Londonem a Mondrou Diamond, která slouží jako pilot a spojka k Perrymu Rhodanovi, začíná projekce Jádra s hledáním onoho vhodného místa. Na Zemi se píše 8. října 1344 NGL.

Hledání se extrémně protahuje, kromě toho je trojice sledována někým neznámým. Je možné, Suzuke pronásledují agenti TRAITORU. Po několika dnech jsou již v Terranii netrpěliví, avšak výsledky se stále nedostavily. Fawn se cítí být vyrušována Marcem, musí však chtě nechtě zůstat v jeho blízkosti. Mladík se do projekce bezhlavě zamiloval, takže s tím nemá žádné problémy. V Terranii naleznou přísně střeženou budovu jménem EŠER.

V Grónsku se vyřeší problém s pronásledovateli, šlo pouze o představitele médií. Dne 10. října nalezne Fawn Suzuke správně místo na Isla Bartolomé v Galapágách. Tam se má objevit a manifestovat Jádro. Tato z 34 000 monochrom-mutantů vzešlá bytost však potřebuje kotvu pro svou myšlenkovou energii. Suzuke tedy požádá o pomoc Šohaaky. Ti souhlasí, a tak začíná cesta Jádra na Zemi. Mezitím přijde do Sluneční soustavy zpráva o pádu Arkonu. Podle Fawn Suzuke si Terminační kolona podrobí mnoho dalších světů, pouze Terra však nesmí být dobyta.

14. října dorazí poslední myšlenkový střípek Jádra na Zemi. Jakmile je Všebytost kompletní, promluví si s Perry Rhodanem. Jádro vysvětluje, že ID musel díky formující se negasféře opustit svou mocenskou oblast. Ta nyní platí za osiřelou. Krom toho byly narušeny kosmické silové linie, takže tu pozitivní mocnosti vesmíru prakticky nejsou schopny operovat. Služebníci kosmokratů byli odlákáni jinými útoky Chaosu, takže v blízké a střednědobé budoucnosti nebudou moci zasáhnout. Ale lidstvo má víc přátele, než si myslí. Jádro již povolalo mimogalaktické posily.

V noci z 15. na 16. října pohasnou nad Terrou hvězdy, to když je znovu vybudován štít TERRANOVA. Podle plánu na dalších 10 dnů...

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál