Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 206
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 206
Název:Hrůzy duté planety
(Die Schrecken der Hohlwelt)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2400
Než strážce Andromedy zemřel, nalákal je do dokonalé pasti – do nitra planety
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan odolává příboji jako skála, když se CREST II dostane do největšího nebezpečí

Perry Rhodan a Melbar Kasom - Velký administrátor a etrusanský specialista USO překonají transiční šok jako první

Wuriu Sengu - špeh sboru mutantů

Seržant Fed Russo - zřejmě je imunní vůči mechanohypnotickým vlivům

Josh Bonin a Sturry Finch - Fed Russovi kamarádi a potenciální vrazi

Dříve než neznámý strážce kvůli explozi své černé tužkovité lodi zahyne, všimne si zmanipulování transmiteru Twin a bezdrátově změní jeho naprogramování.

Následkem toho se CREST II 9. října 2400 nematerializuje v centru Mléčné dráhy ale v 7800 kilometrů velkém vnitřku duté planety a začne být urychlován po kruhové dráze kolem doběla rozžhaveného energetického jádra. Jen díky extrémnímu přetížení agregátů může loď uniknout synchrotronovém poli. Později Wuriu Sengu zjistí, že stěny dutého světa tvoří čtyři soustředné přepážky s odstupem vždy dvě stě kilometrů. Tři ohraničená patra jsou naplněna zeleným, červeným a žlutým světlem. Kolem zvláštní planety krouží tři slunce v konstelaci rovnostranného trojúhelníku.

Seržant Josh Bonin, který společně se seržantem Fedem Russem a desátníkem Sturry Finchem 11. října zkoumá povrch nejvnitřnější obálky, dá dutému světu jméno Horor. Stejně jako Russova skupina je i CREST II napaden energii absorbujícími světelnými bytostmi. Pomocí na energii chudého akustického záření jsou zahnány na útěk. Přitom zjistí poručík Conrad Nosinsky, že jádro Hororu předává nadbytečnou energii na jednotlivá patra dutosvěta. Russo, Bonin a Finch dorazí ke kupolovité řídící stanici, která je chráněna mechanohypnotickým generátorem. Ze zobrazení uvnitř kopule vyplývá, že CREST II se transičním skokem nepřiblížil ani k Mléčné dráze ani k mlhovině v Andromedě, ale skočil paralelně k okrajům obou galaxií. Nakonec narazí tři Terranci na padesát kilometrů širokou spojnou šachtu, skrz kterou energetické jádro zásobuje patra Hororu.

Záblesk energie centrálního jádra zavede CREST II také k této šachtě. Russo, Bonin a Finch, kteří při střetnutí s hypnotorem ztratí vědomí, jsou zachráněni. Protože terranská technika dokáže kompenzovat jen pět dimenzí šestidimenzionální energetické bariéry, která otvor nejvnitřnějším obalu Hororu uzavírá, zrychlí loď a prorazí svou velkou kinetickou energií oslabený štít. Nakonec přistane CREST II na zeleným lesem pokrytém vydutém povrchu dalšího patra.