Perry Rhodan 214 (Česká obálka) Perry Rhodan 214 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 214
Název:Boj o pyramidy
(Der Kampf um die Pyramiden)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2400
Neznámí se jim postaví na odpor, aby zablokovali transmiterovou trasu do Andromedy - a vzplane boj o Kahalo...
Hlavní postavy románu:

Plukovník Ferro Kraysch - opětovný obyvatel planety Kahalo

Earl Rifkin - nejmladší poručík MOHYKÁNU

Kapitán Richard Diamond - velitel pulce

Romney »doc« Kimble - společník kapitána Diamonda

Profesor Arno Kalup - hyperfyzik a vynálezce lineárního pohonu

Schneider - podivný robot

Ras Čubaj a Tako Kakuta - teleportéři sboru mutantů

V centru Mléčné dráhy1) hledá dvacet tisíc terranských kosmických lodí planetu Kahalo2), ve které se pravděpodobně má nacházet řídící stanice galaktického slunečního šestiúhelníku. Plukovníkem Ferrem Krayschem vedená bitevní loď MOHYKÁN objeví nakonec 1124 světelných let od slunečního transmiteru vzdálený Zemi podobný svět, který jako čtvrtá planeta krouží kolem slunce Orbon.

Ve stejnou dobu dojde v oblasti slunečního šestiúhelníkového transmiteru k energetickému vzplanutí, a dvě astronomické jednotky nad Kahalem se materializuje v rudě svítící zóně dvacet tužkovitých lodí typu, které CREST II potkal v systému Twin3). Loď se přiblíží ke Kahalu a zabijí vibračními paprsky obyvatele planety, Bigheady neboli Kahaly2). Také Floothy na druhé planetě2) pozabíjí neznámí útočníci. Pulec K-3221, se kterým kapitán Richard Diamond jednu válcovou loď sledoval po Kahalu, je sestřelen. MOHYKÁN poté na cizince zaútočí a dostane se na okraj zničení. Sledujíc nouzové volání, přispěchají mu nakonec bitevní křižníky SCOTT, HALON a HORVE. Ochranný štít tužkové lodi vzdoruje terranským transformačním dělům a SCOTT je čtyřmi nepřátelskými válcovitými křižníky zničen pomocí současného ostřelování spirálovými paprsky. V poslední minutě zachrání silná flotila pod velením Reginalda Bulla a Juliana Tifflora čtyři ostatní terranské lodě.

Muži ze zničeného K-3221 objeví mezitím, že kruh smrti kolem pyramid už neexistuje, a teleportéři Ras Čubaj a Tako Kakuta překonají pomocí gravitačních bomb4) zelený ochranný štít, do kterého se tajemné zařízení zahalilo. I přes protiopatření robotů, kteří mají pyramidy chránit před cizinci, objeví Terranci nakonec řídící stanici slunečního transmiteru. Tužkovité válcové lodě potom prchnou a profesor Arno Kalup začne zkoumat pyramidovité zařízení.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál