Kahalové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Kahalo
Známé obydlené planety:
Kahalo

Kahalané, zvaní také Bighead nebo Hlavouni, jsou obyvatelé planety Kahalo, třetí planety slunce Orbon.

Kahalané jsou průměrně vysocí asi 90 cm, přičemž kulatá hlava zabírá více než polovinu celkové délky těla. Na hlavě nemají žádné vlasy, nápadné jsou nosní dírky a velké oči, jinak jejich obličej působí mrtvě. Ústa tvoří jen malý kruhový otvor. Kahalané mají šest prstů jak na rukou tak i na nohou.

Byl to neškodný národ, který nespřádal žádné výbojné plány. Kvůli pokračující degeneraci činila průměrná délka života Kahalanů ve 24. století asi 50 let.

Historie

Mistři ostrovů jim jako kompenzaci za využití části planety pro stanoviště justační stanice pro sluneční šestiúhelníkový transmiter přenechaly technické hry a roboty, které areál chránily, a které Kahalané mohli využít i pro své účely. Degenerace Kahalanů byla Mistry ostrovů tajně podporovaná. Kahalané používali jen svěřené technické prostředky a ze své planety si vytvořili kvetoucí zahradu. Kruhem smrti uzavřený areál s justační stanicí a pyramidy byly Kahalany uctívány jako Velký Kahal.

S narůstající degenerací byla Kahalanům všechna technika stále cizejší a nesrozumitelnější. Mohli jí používat jen omezeně a roboti je poslouchali jen díky tomu, že měli hlasové ovládání.

Během útěku před Iratiem Hondrem se Perry Rhodan a spol. dostali v roce 2328 na Kahalo. Kahalané se je pokusili přimět k obraně planety proti útočícím Floothům ze sousední planety Flooth.

Kahalané byli vyhubeni v roce 2400, krátce po objevu Kahala, útočícími Maahky vibračním zářením. Byl to preventivní útok, aby Kahalané Terrancům neprozradili tajemství ovládání justační stanice (což ale kvůli degeneraci stejně zapomněli).

poznámka: podle Silberbandu 22 nevyhubily Kahalny Maahkové, ale všichni mírumilovně zemřeli (robot Schneider vyprávěl, že posledního Kahalana pohřbil kolem roku 2385). Rozdíl mezi genocidou a mírnější verzí se dá vysvětlit přepracováním originálního dílu Williamem Voltzem, který zastával koncepci, podle které měli být ze Silberbandů odstraněny příliš brutální části děje.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál