Velký Kahal

Velký Kahal
Velký Kahal
© VPM kg.

Jako Velkého Kahala uctívají Kahalové stanoviště justační stanice galaktocentrického slunečního transmiterového šestiúhelníku, umístěného v Mléčné dráze.

Areál stanice, umístěný na planetě Kahalo, je pro Kahaly tabu. Zahrnuje celkem 3,14 kilometrů čtverečních a tvoří ho bílošedá plocha Kruhu smrti. Po obvodu areálu stojí šest rudých řídících pyramid. Pod plochou se skrývá samotné justační zařízení.

Dějiny

Když Perry Rhodan s několika druhy dospěl v roce 2328 na Kahalo, jako jediný byl Kahaly obeznámen se svědomitě střeženým tajemstvím, obklopujícím Velkého Kahala.

Citát: […] toto je střed světa. Odtud vycházejí mocné síly, které vládnou Kahalu. Před nekonečnými věky zde panovali bohové. Na světě není nic staršího, než Velký Kahal. […]

Poznámka: Toto odporuje pozdějšímu vylíčení v T 288, podle něhož bylo do minulosti přesunuto komando Tefrodů a Slunečních inženýrů, aby z pověření Mistrů ostrovů vybudovalo transmiterovou trasu a v jejím rámci i justační stanici. Lemurové později Kahalo využili jako opěrný bod.

Ve svém boji proti Floothům Kahalové několikrát využili stanici k likvidaci nepřátel. Vlákali Floothy do areálu, kde pak insektoidy zahubil energetický štít, obklopující Kruh smrti.

Zdroje

PR 187, T 288

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Großes Kahal« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!