Perry Rhodan 187 (Česká obálka) Perry Rhodan 187 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 187
Název:Vojáci pro Kahalo
(Soldaten für Kahalo)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2329
Velký administrátor jako voják - a Bully jako sabotér...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria - a voják pro Kahalo

Mory Abro - hezká žena, která má starosti

Melbar Kasom - Ertrusan se chová jako slon v porcelánu

Atlan - konstatuje, že Terranci jsou zmatení

André Noir - mutant hledá neviditelné

Reginald Bull - působí jako sabotér ve vesmíru

Okra, Karr a Perk - zvláštní bytost z planety Kahalo

Kosmická loď, se kterou Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull, André Noir, Melbar Kasom a Mory Abro přiletěli na Lovely, je vezme znovu na palubu. Po nějaké době narazí šest druhů na dvacet 19 centimetrů velkých trpaslíků, kteří mají mohutné kulaté hlavy s velkýma očima a tenkýma nohama s ptákovitými chodily. Bigheadi, kteří se sami označují jako Kahalové, oznámí Rhodanovi a jeho společníkům mentální řečí, že na Lovely úspěšně složily jeden test, a odvezou je ke svému domovskému světu Kahalo, který jako třetí planety obíhá kolem slunce Orbon v centrální oblasti galaxie. Rhodan, Atlan, Bull, Kasom, Noir a Mory Abro mají Bigheadům pomoci proti invazi z Floothu, druhé planety Orbonu, protože obyvatelé Kahala nemají žádné vojenské schopnosti. Zdá se, že od svých předků zděděnou technologii ovládají jen omezeně.

Vojsko insektoidních Floothů může být odraženo. K překvapení Kahalů přivolá Velký Kahalo cizince na pomoc. Jako svatyně uctívané zařízení je tvořeno šesti 500 metrovými rudými pyramidami, které jsou rozestaveny v kruhu o průměru dvou kilometrů a které obklopuje zóna smrti. Fluorescentní záření uprostřed kruhu nechá vojsko Floothů zmizet1).

Po definitivním odražení invaze Floothů vstoupí Rhodan a jeho společníci na automatickou loď Kahalů, aby se vrátili k Zemi.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál