Rudá Trojka

z Databáze Multiversa

Rudá trojka byla Mistry ostrovů nasazená skupina hlídačů obyvatel Bigtownu.

Vzhled

Členové skupiny byli vysocí a štíhlí. Jeden se prakticky nedal odlišit od druhého. Na konci krátkých, čtyřdílných paží a také na nohách měli pařáty s drápy. Jejich hlavy byly neobyčejně malé, dominovaly jim ostražité oči. Těla Rudé trojky pokrývala rudá srst.

Charakter

Rudá trojka disponovala dary sugesce a telepatie. Navíc byli její členové imunní vůči cizím psionickým schopnostem. Byli pány Bigtownu a ve městě reprezentovali „právo a pořádek“.

Jako nejvyšší instance pořádali v pravidelných intervalech takzvané hony. V těch byli obyvatelé Bigtownu losem rozděleni na lovce a pronásledované. Lidé z Bigtownu díky tomu neměli šanci, aby se spojili proti Rudé trojce a pokusili se svrhnout její vládu. Kromě toho hony zajišťovaly úbytek obyvatel města, který byl žádoucí kvůli omezeným zdrojům a zásobám jídla.

Během komunikace se skupinou kolem Perryho Rhodana využívali překladatele, jako byl Blan, který interpretoval jejich telepatickou komunikaci.

Dějiny

Perry Rhodan potkal Rudou trojku v době, kdy pátral po justační stanici slunečního transmiteru v soustavě Twin. Vládci Bigtownu mu nařídili, aby jim obstaral klíč k elektrárně Quarty.

Zdroj

PR 203