Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 302
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 302
Název:Seznamte se - Guckyho syn
(Gestatten, Gucky und Sohn!)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Myšobové zasahují - a robotská loď VIII-696 jde do pasti
Hlavní postavy románu:

Allan D. Mercant - Solární maršál a šéf galaktické kontrarozvědky

Gucky a »syn« - oba myšobové se pokouší dobýt ultrabitevní loď

Mory Rhodan-Abro a Susan Betty Rhodan-Waringer - Perry Rhodanova žena a dcera budou »špehované«

Major Ronar Meztu - velitel lehkého křižníku ASBESI

Kmehr, Brenton, Gola, Bradock, Wharo a Bingo - členové posádky ASBESI

Wizzelbizzel - bytost, která dokáže okopírovat dokonce i myšoba

Šéf kontrarozvědky Allan D. MercantGuckymu neoficiální příkaz, aby při návštěvě Plophosu získal informace o vědci doktoru Geoffry Abelovi Waringerovi, zeti Perryho Rhodana a Mory Rhodan-Abro. Když v New Tayloru Mory Abro-Rhodan a Susan Betty Rhodan-Waringer představí ještě bezejmenného syna1), musí Gucky ale zjistit, že obě ženy jsou díky operaci mozku od arasských lékařů telepaticky neodposlouchávatelné.

Když se o několik týdnů později vynoří obří robot OLD MAN, přivolá Rhodan myšoby zpět na Zemi. Gucky odletí ale na vlastní pěst s majorem Ronarem Metzem na plophosském stometrovém křižníku ASBESI do sektoru Červánky. Společně s Plophosany Kmehrem, Brentonem, Golou, Bradockem, Wahrem a Bingem teleportují Gucky a jeho syn na palubu VIII-696, jedné robotsky řízené lodi OLD MANA. HD-štít lodi zabrání návratu vetřelců. Musí se bránit proti robotům, dostanou se ale nakonec do centrály. Naleznou tam barevnou fotografii muže v uniformě kapitána Solární flotily a písemný pozdrav na přivítanou. Podle pokynů dalšího textu dezaktivuje Gucky automatiku lodi, zatímco prostře přepne červenou páčku se zelenou rukojetí. Nakonec naváže CREST IV, kterého ASBESI informuje o Guckyho svévolné akci, kontakt s robotskou lodí. Průzkumy udávají, že loď byla kompletně postavena pro okamžité převzetí lidskou posádkou.

Po krátké zajížďce na Plophos, kde pomůže chytit Wizzelbizzela, ze Zoo New Tayloru uprchlého živočicha, který může nabrat vzhled jiných živočichů, se Gucky a jeho syn vrátí zpět na Zemi.