Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 378
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 378
Název:Planeta oblud
(Planet der Ungeheuer)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
S CRESTEM V po stopách stavitelů OLD MANA - z pouště zářících kamenů do smrtící džungle
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor chce za každou cenu mír

Profesor doktor Sergej Chuzijev - hašteřivý antropolog

Gucky - myšob udržuje disciplínu, i když mu to jde těžko

Atlan - Lordadmirál USO a přítel Perryho Rhodana

Plukovník Merlin Akran - velitel nového CRESTU V

Regon - velitel loveckého komanda Walkerů

Snogletto - vládce trychtýřovité budovy

Tako Kakuta - člen Sboru mutantů

Podle podkladů, které Perry Rhodan získal v planetární soustavě Satyat, se CREST V vydává na Trombos. Na planetě Pozemšťané nalézají džungli obydlenou dravci, a v podivných stavbách bytosti, které znají OLD MANA. Jenže s Walkery není rozumná řeč a čas kvapí...


Radiogram informuje Perryho Rodana v CRESTU V o tom, že jeho syn Roi Danton s FRANCISEM DRAKEEM vyrazil do Malého Magellanova mračna, aby pátral po osmi zmizelých explorerských lodích1).

Profesor doktor Sergej Chuzijev přijde s teorií, že 31 mužů z GOOD HOPE2) před padesáti tisíci lety na útěku před Haluťany dorazilo na Satyat a tam potkali Lemury, kteří sbírali Eclisse. Podle dat z robotské stanice na Satyatu, dorazí CREST V 16. prosince 2436 k systému rudého slunce Scorch. V krustě džunglovitého světa Trobos, Walkery3) obývaného druhé planety, je ukotveno několik tisíc trychtýřů o výšce sto kilometrů. Kónické útvary spojuje síť stezek. Nad trychtýři se na oběžné dráze nachází obrovská konstrukce, která byla zřejmě potřeba při jejich stavbě.

Space-jet, se kterým Rhodan, Gucky a doktor Chuzijev k Trobosu přiblíží, se kvůli roji 30 cm dlouhých, kyselinu plivajících skákajících hadů zřítí dolů. Rhodan a jeho společníci bojují proti smrtící džungli, dokud je nezajmou Walkeři, kteří je odvedou do jedné trychtýřovité stavby, kterou housenkovité bytosti postavily, aby se chránily před nebezpečným planetárním povrchem. Gucky se k nim může z CRESTU V teleportovat. Snogletto, vládce trychtýře, je připraven Rhodana a doktora Chuzijeva zabít. Vysvětluje, že Walkerům v první řadě záleží na zachování současného statusu quo, protože jakákoliv změna by mohla vést k zániku jejich civilizace. Když Pozemšťané ale nabídnou kompresor k lepšímu provzdušnění trychtýře, dojde k dohodě. CREST V přistane 22. prosince na Trobosu.

Při pokusu se vrtákem dostat k energetické stanici pod povrchem planety, se stanice aktivuje, vytvoří nad CRESTEM V čtyři kilometry vysoký a tři kilometry široký transmiterový oblouk a odzáří flotilní vlajkovou loď do podzemního zařízení, kde je loď napadena vibračními paprsky. Teprve když doktor Chuzijev vysloví podezření, že se CREST V nachází pod povrchem amoniako-metanového obra Scorcher a že tato třetí planeta systému Scorch je opravdovým útočištěm Lemurů, zatímco Trobos slouží jen k oklamání, přestane útok a nějaký hlas vysvětlí, že Pozemšťané prošli testem. Pomocí šachty muže nyní CREST zařízení opustit.