Perry Rhodan 533 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 533
Název:Průnik
(Der Durchbruch)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Sextagoniová bomba otevře cestu – dobrodružství 5. kolony
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor dá expedici zelenou.

Ribald Corello – Supermutant manipuluje se sextagoniem.

Alaska Saedelaere – Šéf expedice GEVARI.

Mentro Kosum – Pilot speciální lodi GEVARI.

Blazon Alpha – Dva rozdílní bratři.

Gucky – Mutant na palubě GEVARI.

Merkoš – Mutant na palubě GEVARI.

Balton Wyt – Mutant na palubě GEVARI.

Blazon Beta – Dva rozdílní bratři.

V polovině dubna 3442 přivezou Roi Danton a sextadimoví fyzici, bratři Blazon Alfa a Blazon Beta, se space jetem GEVARI, experimentální konstrukcí o průměru padesáti metrů a výšce dvaceti pěti metrů, čtyři kilogramy sextagonia z planety Last Hope na INTERSOLAR, který se v doprovodu GOOD HOPE II stále ještě zdržuje v blízkosti Roje.

Aby konečně umožnil páté koloně průlom do Roje, dopraví Ribald Corello pomocí své telepsimatické paraschopnosti šest set gramů sextagonia před ohebný štít. Exploze vytvoří otvor ve štítu, a energetický vír strhne GEVARI, v níž se kromě supermutanta nachází i emonaut Mentro Kosum, Alaska Saedelaere, Blazon Alfa a Blazon Beta, Balton Wyt, Merkoš a Gucky, do nadřazeného kontinua. Skrze strukturální trhlinu nakonec plavidlo pronikne do nitra hvězdného Roje. GEVARI přistane na převážně vodou pokryté čtvrté planetě červeného slunce Praspa. Třetí oběžnice obdrží jméno Kokon, neboť ji halí síť různobarevných energetických proudů.

Ve stejné době exploduje v INTERSOLARU mladý inženýr Holander Lomen. Ten se neúspěšně pokoušel použít transmiter ke skoku na GEVARI.

V podvodním městě obyvatel čtvrté planety slunce Praspa potkají Alaska Saedelaere a Gucky malé, zelenými šupinami pokryté vodní živočichy, jejichž zaoblené hlavy pokrývá několik zátkám podobných očí na stopkách. Na každé straně hlavy domorodce jsou umístěna kapsovitá ústa. Pozemšťan a myšob najdou důkazy, ze kterých vyplývá, že Praspa pochází z jiné galaxie a budovatelé města jsou degenerovanými potomky původních obyvatel třetí planety, kteří se stáhli do hlubin oceánu na čtvrtém světě soustavy. Staré obrazy Roje ukazují, že tento útvar nabíral během času na velikosti.

Dne 26. dubna 3442 odstartuje GEVARI z Praspa IV, aby prozkoumala planetu Kokon, kterou obyvatelé vodní planety nazývají Světem degenerovaných a která má být ovládána Černými démony.

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál