Perry Rhodan 534 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 534
Název:Černý démon
(Der Schwarze Dämon)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
5. kolona na světě degenerovaných – v boji s kolosem
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Šéf expedice GEVARI.

Mentro Kosum – Pilot GEVARI.

Blazon Alfa – Dva rozdílní bratři.

Blazon Beta – Dva rozdílní bratři

Gucky – Mutant na palubě GEVARI.

Ribald Corello – Mutant na palubě GEVARI.

Merkoš – Mutant na palubě GEVARI.

Balton Wyt – Mutant na palubě GEVARI.

Megallion – Černý démon.

S dvojicí vesmírných člunů přistanou Alaska Saedelaere, Balton Wyt, Gucky a bratři Blazonové dne 28. dubna 3442 na Kokonu. Planetu pokrývají kopce okrově žluté plazmy, v níž je spojeno nespočetné množství Žlutých dobyvatelů. Plazma zpočátku příchozí považuje za Xym - Xatharma, přívětivého. V telepatickém kontaktu se Gucky dozví, že plazma vznikla, když se Žlutí dobyvatelé díky regulaci rušícím vlivům předčasně rozdělili, dříve než byli dopraveni na vypreparované cizí planety. Tím se vyvinula obávaná buněčná exploze, infekční nemoc, která plazmu neustále nutí k dělení. Hrad Černých démonů, devět set metrů dlouhá, právě tak široká a tři sta metrů vysoká pevnost, se pohybuje po Kokonu, částečně pokrytém rozbujelou plazmou a ohraničuje růst degenerovaných Žlutých dobyvatelů energetickou palbou.

Saedelaere a jeho průvodci opustí planetu a krátce nato se vrací i s GEVARI, kterou plazma ukryje v jeskyni. Gucky a Ribald Corello se dovědí, že kočovný instinkt žene Žluté dobyvatele k cestě Univerzem. Z vnitřního popudu se hruškovité bytosti šíří na vybraných světech mimo Roj. Svědectví plazmy, že případné předčasné rozdělení připraví postižené bytosti o možnost dosáhnout stanoviště Aclars, nechá Saedelaera pochopit procesy na Aggresu a Diane. Kvůli infekční buněčné explozi obyvatel Kokonu, která se pro Žluté dobyvatele rovná ztrátě duše, byl systém Praspa izolován od zbytku hvězdného Roje. Pozemské zprávy o zvěrstvech Purpurových a Rojostrůjců přivedou plazmu k pochybám, stále si je však vědoma prastarého zákonu. Ten nařizuje, aby bylo posvátné dělelní za každou cenu ochráněno před zásahy cizinců.

Aby byla odstraněna hrozba, vycházející z hradu Černých démonů, teleportuje Gucky se Saedelaerem, Wytem, Corellem a Merkošem do obrovského pojízdného vozidla. Poprvé po tisíciletích klidu bude Magallion, pán Černých démonů, vyrušen ze své činnosti. Tato bytost, která má beztvaré, dvacet metrů vysoké, leskle černou kůží potažené tělo, disponuje dvojicí z trychtýřů pramenících, do roztřepených konců vybíhajících rukou a krátkých nohou, rozštěpujících se do nespočetných kořenovitých pramenů. Magallion pochází ze Žlutých dobyvatelů. Bytost, která každou hodinu zplodí devatenáct potomků, kteří okamžitě mizí v energetickém oblaku, zaútočí na Baltona Wyta. Corello poté zničí do výběžku Magallionovy hlavy vnořený hypnokrystal a zabije tím i Černé démony, kteří nekriticky a mechanicky plnili zadané úlohy. Na žádost plazmy pokračuje tvrz v určitých oblastech ve své původní činnosti, aby se tam zabránilo rozruchu.

Aktuální data:
19.10.2021
1566 před NGL
31. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459506.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!