Perry Rhodan 504 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 504
Název:Loď žlutých bůžků
(Das Raumschiff der gelben Götzen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Vyslanec ze Sluneční soustavy se vrací – v doprovodu zoufalců
Hlavní postavy románu:

Edmond V. Pontomac – Vyslanec Sol se vrací – v konvoji zoufalců.

Drosen K.Willshire – Pontonacův přítel.

Davyd Leppa, Lernick a Teerpa – Velitelé podivného konvoje.

Y'Xanthymr – Žlutý bůžek.

Reginald Bull – Solární maršál pomáhá ve vesmíru.

Blíží se konec července roku 3441 pozemského kalendáře. Perry Rhodan, který se teprve nedávno vrátil na Zemi z galaxie Gruelfin, stojí nad troskami toho, co po celá staletí lopotně budoval. Zanechal spolehlivého MARCA POLA v terranijském přístavu a se 60 druhy, mezi něž patří i Gucky s Atlanem, vyrazil s GOOD HOPE II, speciálně vybaveným planetárním křižníkem, znovu do nejistoty.

Perry Rhodan nemá na výběr, i když by si náprava chaotických poměrů, vládnoucích na Zemi, vyžadovala obětavou práci každého zhloupnutím nezasaženého člověka. Jenže chaos je od chvíle, kdy se před přibližně sedmi měsíci objevilo tajemné „Hejno“, všudypřítomný. Netýká se jenom Sluneční soustavy, ale zaplavil celou Galaxii. To alespoň tvrdí nouzová volání imunních ostatních národů.

Perry Rhodan chce zjistit, co je Hejno vlastně zač. Vychází z domněnky, že by se dal najít lék proti Hejnem vyvolané manipulaci gravitační konstanty, která zavinila zhloupnutí většiny galaktických národů, nebo přesvědčit vládce Hejna, aby neprolétali Mléčnou drahou.

A zatímco se Perry Rhodan důsledně věnuje svým výzkumným úkolům, plní své mise mise i další lidé z Terry. Mezi nimi je Edmond Pontonac, velvyslanec Sol. Vrací se zpět a čelí konvoji zoufalců – a KOSMICKÉ LODI ŽLUTÝCH BŮŽKŮ...


Dne 13. července 3441 dosáhne Edmond V. Pontonac s lodí GIORDANO BRUNO JUNIOR skupiny patnácti kosmických lodí různé velikosti, shromážděných dvanáct světelných let od Sluneční soustavy. Je svědkem toho, jak se lodě spojí do konvoje a přidá se k nim. Když selhal první pokus o útěk dne 30. července 3438, podařilo se Pontonacovi po změně gravitační konstanty uniknout se svými sto dvaceti ohlupenými muži z vězení na Caudoru II. Davyd Leppa, zásobovač pětisetmetrového plavidla PROTEUS, který je jako bývalý člen Solární rozvědky myšlenkově stabilizován, informuje Pontonaca o Roji a důsledcích jeho činnosti. Pontonac se vydá na cestu s Leppou a čtrnácti imunními. Doufá, že se mu lineárním letem s dalšími patnácti plavidly podaří dosáhnout Země.

Dne 16. července se vynoří rejnočí loď, z níž vychází ohlupující záření a které se podle toho říká Manipulátor. Cizí plavidlo je znehybněno transformačním ostřelováním. V jeho nitru objeví Pontonac jeden metr vysokou, vzdáleně humanoidní socha Bůžka, který do své vlastní hrudi zarývá své žihadlo. Zároveň slyší hlas, který říká: „Toto je Žlutý bůžek. To je Y'Xanthymr, zabíjí a přitom pláče rudé slzy.“ Po návratu do GIORDANA BRUNA JUNIORA musí nejprve Pontonac zabít šavlozubého tygra, kterého si přivezl z Caudoru, neboť začal útočit na ohlupené členy posádky. Když se svaz šestnáct lodí dne 27. července připravuje na cestu, začíná se rejnočí loď, kterou Pontonac připevnil k BARRACUDĚ, rozpadat na skleněné úlomky. Dříve než karavana odstartuje do lineárního prostoru, je nalezena INTERSOLAREM, v němž se krom Reginalda Bulla a Juliana Tifflora zdržují také Ribald Corello a Balton Wyt. Na palubě ultrabitevní lodi se ukáže, že snímky a filmy, které Pontonac pořídil na Manipulátoru, jsou bezcenné, neboť na nich každý pozorovatel vidí něco jiného.

Dne 28. červenec dosáhne konvoj Sluneční soustavy.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál