Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 506
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 506
Název:Bohyně symbiontů
(Die Göttin der Symbionten)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Slouží lidu dvou světů – cizinci však zmaří její dílo
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor vysílá SOS.

Push - Push 2301 – Domorodec z planety Tonturst.

BORRO GANE – Bohyně symbiontů.

Reginald Bull – Solární maršál startuje k nové záchranné misi.

Gucky – Myšob je považován za boha.

Lesska Lokošan – Kamašita zkrotí nestvůru.

GOOD HOPE II letí kolem Roje. Na palubě se nalézá také Taker Aronte, který po konci takersko – pozemského konfliktu zůstal ve Sluneční soustavě a oženil se s Aleou Onadere. Pozemšťanka však později padla za oběť ohlupování, zatímco se její manžel ukázal být imunním.

Ještě než GOOD HOPE dne 30. července 3441 dorazí do soustavy Lignan, ležící na trase hvězdného Roje, objeví se na palubě tajemný robot Zahk, vyslanec jedné neznámé rasy. Robot má trojdílný trup, dvě nohy, šest rukou a elipsoidní hlavu, na níž jsou dva páry zrakových orgánů – jeden vpředu a jeden je na rozdíl od obou zbývajících planet neobydlený. Když Nerken Lost, bývalý pilot EXPLORERU, nechává Zahka opustit palubu, zmizí tento robot v tajné stanici.

Současně se vynoří množství Manipů, a hyperenergetická erupce slunce Lignan vyvolá na světech systému zemětřesení a sopečné výbuchy. GOOD HOPE se převrhne a vzpříčí v trhlině. Mentro Kosum, Toronar Kasom a Lesska Lokošan, které vyslal Perry Rhodan se space jetem DAPHNE na průzkumný let, jsou při energetickém výkyvu dočasně vrženi do minulosti. Blízko Amelnu, první planety, objeví ve vesmíru patnáct kilometrů dlouhý dvojkužel. Když je nakonec útvarem poslána zpět do přítomnosti, dosáhne DAPHNE planety Amelnu. Domorodci, 2,70 metrů velké bytosti s malými kulovitými těly, mají tři stativům podobné nohy, čtyři poloprůhledná chvějící se křídla a na ptačích krcích sedící, podélně vroubkované hlavy. Obyvatelé první planety se při katastrofě stali obětí otřesů a žhavé lávy, tryskající z vulkánů. Kosum, Kasom a Lokošan letí poté na Tonturst, druhý svět soustavy. Také tato planeta je zasvěcena zániku. Protože však mohou Tonturstové předpovědět, kde dojde k dalším výbuchům, mnoho z nich zatím přežilo. Jsou to malá stvoření s humanoidními těly a nápadně dlouhýma rukama. Z dovnitř klenuté hlavy ční půlkruhový výběžek, na němž jsou umístěny jejich čichové, zrakové a sluchové receptory. Potravu tito tvorové přijímají trávícím otvorem, který se nalézá nedaleko nad žaludkem. Protože získali přístup k základně Arkonidanů, kteří před dávnými objevili systém Lignan, vyvinuli Tonturstové primitivní meziplanetární kosmonautiku. Ukazuje se, že Tonturstové žili s Amelny v symbióze. Měnili totiž cvičené létající praještěry, potřebné obyvatelům první planety, za dělníky na svá pole, bez nichž by na Tonturst vypukl hladomor. Tato kooperace byla ustavena entitou zvanou BORRO GANE, inteligentním buněčným shlukem, umístěným v dvojkuželovém krystalovém objektu. Odštěpky této bytosti ovlivnily několik Amelnů a Tonturstů. Když Kosumem, Kasomem a Lokošanem pozorovaná obrovská dvojkuželová loď zanesla na Ameln zárodky života, řídila BORRO GANE evoluci Amelnů.

S podporou Tontursta Push – Push 2301, vlastnícího vesmírný tahač, je GOOD HOPE II opět vyproštěna a připravena k letu. Rhodan přivolá INTERSOLAR a dá Reginaldu Bullovi příkaz, aby zachránil patnáct tisíc Tonturstů a odvezl je na Hidden World. Dne 20. srpena opustí GOOD HOPE Caraprien.