Perry Rhodan 493 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 493
Název:Panika na Titanu
(Panik auf Titan)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2019, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Robotický mozek bije na poplach – a volá Ganja
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Solární maršál brání Sluneční soustavu.

Vascalo Pokřivený – Velitel mimogalaktických invazorů.

Plukovník Edmond Pontomac – Velitel Saturnova měsíce Titanu.

Ovaron – Cappin opustí Gruelfin a objeví se ve Sluneční soustavě.

Merceile – Cappin opustí Gruelfin a objeví se ve Sluneční soustavě.

Perry Rhodan – Velký administrátor obdrží zprávu z domova.

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana se shledá s přáteli.

Dne 8. června 3438 se padesát tisíc zbývajících Sběračů vydá pod Vascalovým velením ke Sluneční soustavě. Zatímco loďstvo Reginalda Bulla zadrží obří roboty patnáct světelných let od jejich cíle a donutí je k bitvě, jsou agresoři zachyceni Ovaronovou stanicí na Titanu. Robotický mozek stanice informuje plukovníka Edmonda Pontonaca, vojenského velitele měsíce Saturnu, že byl Ovaron pomocí dakkarkomu informován o invazi Sběračů a bylo ustaveno pedospojení do Gruelfinu.

Ganjo okamžitě vysvětlí situaci Perrymu Rhodanovi, opustí POYCARU a společně s Merceile použije pedospojení ze Sikohatu na Titan. Ovaron se pokusí převzít Vascala pedotransferem, avšak Taker je instinktivním pedoautokratem. Vascalo vyšle sedmdesát procent své psychické a mentální energie do Ovaronova těla a ovládne ho, zatímco zbývajících třicet procent zůstane v jeho vlastním těle a zajistí, že nebude Ganjem ovládnuto. Když Merceile pozná, že se Vascalo zdržuje v Ovaronově těle, pokusí se Taker s Pontonacovou malou kosmickou lodí KHS 6382 prchnout k flotile Sběračů. Pontonac ale letí s ním a přeprogramuje souřadnice cíle letu.

Na osamělém světě Canetti A. Beta, druhé planetě žlutého slunce Alcanaya II, vzplane duel mezi Pontonacem a Vascalem. Bývalý agent Solární rozvědky, jehož obě nohy a pravá ruka jsou po těžkých zraněních nahrazeny vysoce výkonnými protézami, je díky pozemskými vědci vyvinuté dakkarbrusce, pět milimetrů širokého, hlavu obepínajícího kovového prstence, chráněn proti převzetí pedotransferem. Je však v nevýhodném postavení, neboť nesmí zranit Ovarového tělo, v němž se skrývá jeho nepřítel. Nakonec dojde k dohodě. Pontonac dá Vascalovi příležitost, aby ho převzal a mohl se tak vrátit do svého vlastního těla. Ovaron, který se dozvěděl o většině takerských plánů, se rovněž vrátí do svého těla. Městský křižník TADSCHIKISTAN, který následoval KHS 6382, odveze Pontonaca a Ganja zpět do Sluneční soustavy.

Solární flotile se mezitím podaří odrazit úder Sběračů.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál