Perry Rhodan 476 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 476
Název:Postrach Takery
(Der Schrecken von Takera)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2018, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
S Moritaty v soustavě Deep Purple – padesát Pozemšťanů chce zachránit Perryho Rhodana
Hlavní postavy románu:

Joaquin Manuel Cascal – Plukovník v přestrojení.

Lavača – Oblíbený Moritat.

Escroplan – Šéf podzemního hnutí na Takeře.

Miraltans – Šéf podzemního hnutí na Takeře.

Perry Rhodan – Velký administrátor získá kosmickou jachtu.

Ovaron – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Atlan – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Paladin – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Gucky – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Ras Čubaj – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Merkoš – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Takvorian – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

V osm set padesát metrů vysoké pyramidové lodi LAVASZA mudrce Lavači, který díky Čekonově zprostředkování přiletěl k MARCU POLOVI, cestuje padesátičlenné komando, k němuž náleží i Fellmer Lloyd a obrovský velitel LaGrange Tuscalosa, dne 10. března 3438 pod vedením Joaquina Manuela Cascala na planetu Takera. Tam se Pozemšťané, kteří se vydávají za Moritaty, dovědí o smrti Taškara. Cascal a Tuscalosa zkontaktují Escroplana, hlavu jedné takerské ilegální organizace. Když na hlavní stan skupiny zaútočí síly Maršavu, vyhledá Escroplan s Pozemšťany Wesakeny, kteří mají v Taškanoru svou základnu a kterým se dokonce podařilo infiltrovat Maršav. Jejich velitel Miraltans se už o Pozemšťanech dozvěděl od Valtenoše. Tajná policie však nařídí LAVASZE, aby okamžitě opustila soustavu.

Perry Rhodan, Ovaron, Atlan, Ras Čubaj, Merkoš, Takvorian, Gucky a Paladin, prchající před roboty aktivujícího se Sběrače, proniknou na palubu kosmické jachty bývalého Taškara a uniknou do volného kosmu. Malá loď je sledována takerskými jednotkami, což na ni upozorní posádku LAVASZY. Hon probíhá v oblasti Tčukmaru, dvacáté čtvrté planetě systému Deep Purple. Gucky naváže telepatický kontakt s Fellmerem Lloydem na moritatské lodi a s pomocí Rase Čubaje přenese své společníky do bezpečí. LAVASZU sice prohledá takerské komando, ale uprchlíky se mu nepodaří objevit. Protože takerské loďstvo zničí Taškarovu jachtu, je nyní Ginkoraš přesvědčen o tom, že odstranil nenáviděného Ganja.

Zatímco se LAVASZA dne 14. března vrací k MARCU POLOVI, je zachycen sextadimový signál, který vyvolá samozničení Sběrače v soustavě Deep Purple. MARCO POLO a LAVASZA zůstanou u Point Davis.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!