Perry Rhodan 479 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 479
Název:Ganjo poplach
(Ganjo-Alarm)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2017, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Guckyho velké dobrodružství na vodním světě – rybí muž odstartuje let umělého měsíce
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor čeká na nové impulzy.

Atlan – Průvodce Perryho Rhodana při letu na vodní svět.

Ovaron – Průvodce Perryho Rhodana při letu na vodní svět.

Ras Čubaj – Průvodce Perryho Rhodana při letu na vodní svět.

Gucky – Myšob zachrání rybího muže.

Čaram – Skvělý lovec.

Hamart – Trojice odlišných přátel.

Guyl – Trojice odlišných přátel.

Dronal – Trojice odlišných přátel.

PRX - 64 – Kontrolní robot.

Zatímco se Moritat Lavača vrací na svou tajnou základnu, zůstává MARCO POLO u červeného slunce Point Davis. Informace od zvěda, který je vyslán ke vzdálenému systému Deep Purple, oznamují, že nový Taškar upevnil své postavení hromadným zatýkáním v takerském hlavním městě Taškanoru.

V oceánu ledového vodního světa Chamu, třetí planety v dvojsluneční soustavě Aroch, tvořené žlutou hlavní hvězdou a jejím bílým průvodcem, následuje chamyrský mutant Hamart volání o pomoc neznámého telepata a pronikne do hlubin moře. Chamyrové jsou degenerovaní potomci Ganjasů, kteří před padesáti tisíci lety na útěku před Takery přistáli na ledovém světě Cham. Ten se v průběhu sto dvou let pouze na jediný rok přiblíží do takové blízkosti žlutého slunce, aby byl proražen led na jeho povrchu. Lovec a harpunový mistr Hamart, náležející ke kmeni Gayszatus, získal díky mutaci na rozdíl od svých soukmenovců žábry mezi podpažím a krkem, díky nimž je schopen potápět se neomezeně dlouho. Hamart sleduje telepatické volání a zachrání inteligentní obří chobotnici Guyl, uvězněnou pod úlomky skály. Na cestě k podvodnímu městu, o němž hovoří Guyl, osvobodí chamyrský mutant a chobotnice rybě podobného a rovněž telepaticky nadaného Draafira Dronala, který byl zajat v kleci. Společně se Hamart, Guyl a Dronal dostanou až k podmořskému městu, jenž Draafir označí jménem Svatá kupole. Tři přátelé překonají strážního robota a vniknou do kupole. Při své manipulaci v řídící centrále inicializuje Hamart Ganjo poplach a zároveň aktivuje na dně moře skrytý Sběrač. Chamyr se vydá do blízkosti Sběrače a kulovitý robot ho unese do dvě stě třicet kilometrů dlouhého a šedesát osm kilometrů širokého útvaru, který se zvedne z mořského dna.

Sextadimové impulzy Ganjo poplachu přilákají MARCA POLA dne 24. března 3438 do soustavy Aroch. Se space jetem se Perry Rhodan, Atlan, Ovaron, Ras Čubaj a Gucky přiblíží k Chamu a jsou svědky startu Sběrače. Oba teleportéři nejprve skočí do Svaté kupole a potkají tam Guyl a Dronala. Pak se přenesou do obřího ganjaského robota, který mezitím opustil Cham, a transportují Hamarta na jeho planetu. Nakonec zahájí MARCO POLO pronásledování Sběrače.

Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!