Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 478
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 478
Název:Boj o Olymp
(Die Schlacht um Olymp)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2016, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Rozsévali hrůzu – a sklidili smrt
Hlavní postavy románu:

Ribald Corello – Supermutant zasahuje.

Reginald Bull – Solární maršál přichází na Olymp.

Julian Tifflor – Solární maršál přichází na Olymp.

Anson Argyris – Císař Olympu se skryje do nové masky.

Kalan Zorkh – Velitel lodi Ghostrider.

Lesska Lokošan – Muž hledající svého vnuka.

Bojoví roboti pod takerskou kontrolou napadnou loď CARTHAGO, na jejíž palubě přiletěli na Olymp Solární maršál Reginald Bull, Solární maršál Julian Tifflor a supermutant Ribald Corello, a okamžitě po jejím přistání na Terchu ji těžce poškodí. Na Olymp také dorazí Lesska Nanaronsowje Kelimont Sagrimat Lokošan, který opustil Kamaš, sedmou planetu duhového slunce Paternal, aby nalezl svého vnuka Patulliho. Specialista USO kapitán Arvil Rouman usoudí, že se Taker Karam Akanjii propašoval na Olymp v EX – BOXU 123 Haluťana Kalana Zorkha a fragmentární loď stále používá jako svou operační základnu. Než může svoje závěry předat dál, usmrtí ho pedotransferem převzatý ptačí muž Kiuh Mayungh, ministerský předseda dvojplanetární říše Phylon. Mezitím se vario 500 prohrabe z trosek své řídící stanice a vklouzne do pseudoproměnné kokonové masky knížete Hurona Palatera, který je stejně proslulý jako Anson Argyris a představuje mocného nevlastního bratra císaře Svobodných obchodníků. Lesska Lokošan je velice překvapen, že je jeho vnuk majorem Solární rozvědky. Kvůli pomalému dospívání Kamašitů je Patulli Lokošan, který ukradl dědičného bůžka Lulloga z trezoru svého otce, na duševní úrovni patnáctiletého Pozemšťana.

Akanjii, který po útěku z varia 500 převzal Kalana Zorkha, se pokouší pedotransferovat do Corella. Když ho supermutant vrhne zpět, Zorkh oslabeného Takera odsune ze svého běžného mozku do mozku plánovacího. Haluťan varuje A – P1, posbijského koordinátora EX – BOXU 123 a šokem zažene všechny pedotransferované z lidí a Posbiů fragmentární lodi. Osádka velitelské centrály je však vzápětí znovu převzata Cappiny. První důstojník, podplukovník Jan Vermeeren, chce raději s EX – BOXEM 123 odstartovat. Protože však mezitím NATHANŮV rozbor označil plavidlo Posbiů jako bázi nepřítele, nechává na ni Tifflor zaútočit bojové roboty. Pedotransferovaní uniknou a se rozdělí se na Olympu.

Jelikož nebyla na palubě EX – BOXU 123 nalezena žádná pseudotěla, letí pět tisíc lodí dvaceti čtyř těžkých bojových svazů Solárního impéria ke stanovišti takerského pedozaměřovače, jehož polohu na okraji galaktické Eastside získal Kalan Zorkh při svém střetnutí s Akanjiiem. Corello zničí sto padesát metrů dlouhou, vřetenovitou kosmickou stanici, když na její dakkarštítem chráněnou palubu prostřednictvím své telepsimatické schopnosti vyzáří nálože. Čtyři tisíce Cappinů, kteří se vrátili do svých těl, při tom přijde o život.

V hlavní laboratoři Candela – 1 v Terranii mezitím vědci kolem profesora Quecha navzdory opakovaným sabotážím pokračují v intenzivním vývoji pedopasti, ochranného pole, které má chytat takerské pedotransferované.