Perry Rhodan 480 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 480
Název:Zloděj z Gruelfinu
(Der Dieb von Gruelfin)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2015, přeloženo (GPS)
Čas děje: 3438
Nebezpečí pro MARCA POLA – objevuje se Florymonth
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se stává Ganjovým pedopartnerem.

Atlan – Lord admirál přijme vědomí cappinské ženy.

Merceile – Vědomí cappinské ženy se přesune do Atlana.

Florymonth – Nevítaný návštěvník na palubě MARCA POLA.

Roi Danton – Florymonthův strážce.

Profesor Tajiri Kase – Florymonthův strážce.

Plukovník Elas Korom - Khan – Velitel MARCA POLA.

Zatímco MARCO POLO následuje Sběrač, je na pozemskou loď útočeno iniciačními kanóny. Dva tisíce ganjaských robotů je zničeno, aniž by MARCO POLO utrpěl nějakou škodu. V periferii Gruelfinu dosáhne obří robot Terrošského červeného mračna, sto třicet dva světelných let širokého plynového oblaku, v němž je ukryto několik tisíc Sběračů. Když zachytí šestidimenzionální impulzy v prastarém tajném kódu, komunikuje Ovaron přes dakkarkom svého dvě stě tisíc let starého náramkového přístroje s řídící stanicí Sběračů. O dvě hodiny později se v centrále MARCA POLA materializuje Florymonth, pět metrů vysoký, zelenou kůží pokrytý obézní humanoid s rybími ústy a dvojicí vysouvacích očí velikosti tenisového míčku. Označuje se jako lékař a neustále ujišťuje o své nevinnosti. Florymonth se začíná toulat lodí a do svého beztvarého těla skrývá množství rozmanitých kradených přístrojů – on zubní protézy, přes datové nosiče až po zbytky robota Folly Uttera. Shromažďovač, jako mu proto Pozemšťané říkají, při tom vyzařuje sextadimové signály.

Když se Ovaron představí Florymonthovi jako Ganjo, vyzáří Sběrače v Terrošském červeném mračnu přes celý Gruelfin zprávu, že se nejspíš vrátil Ganjo. Florymonth však zdůrazní, že pouze v doprovodu Merceile „může Ganjo projít svou cestou“, cizinci by museli být zabiti a jejich loď zničena. S pomocí tryzomských tělísek přijme Ovaron zprávu od Florymontha a pozná, že Shromažďovač představuje soběstačný hlavní program obřího počítače, jehož stavbu zařídil ještě před tím, než se vypravil do domovské galaxie lidstva. Ganjo rozkázal Ganjasům útočit teprve tehdy, pokud už nebude jiná možnost, jinak měli na útoky Takerů reagovat pasivně nebo ústupem. Svým náramkovým přístrojem může Ovaron Florymontha dočasně deaktivovat. Ganjo předá Perrymu Rhodanovi svůj náramek a převezme Pozemšťana pedotransferem, zatímco Merceilino vědomí přejde do Atlana. Protože zaměří impulzy obou Ganjasů v tělech Pozemšťana a Arkonidana, řeší Florymonth po jejich žádosti dilema. Nakonec vytvoří transmiter, kterým se Rhodan/Ovaron a Atlan/Merceile vyzáří k neznámému cílu a sám zmizí.

Roi Danton přikáže, aby se MARCO POLO stáhnul do zaměřovací ochrany blízkého slunce, avšak major Ataro Kusumi, šéf zaměřovací centrály, zjišťuje, že plavidlo poutá energetické pole Sběrače.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál