Perry Rhodan 431 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 431
Název:Energie z onoho světa
(Energie aus dem Jenseits)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Icho)
Čas děje: 3433
Planeta pulzuje – profesor Waringer provede nebezpečný experiment
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává uniknout nepřítele číslo jedna.

Anson Argyris – Císař obchodní planety Olymp.

Geoffry Abel Waringer – Hyperfyzik dělá nebezpečný pokus.

Ribald Corello – Supermutant se napřahuje k dalšímu úderu.

Elas Korom-Khan – Velitel Rhodanovy vlajkové lodi.

Harl Defin – Siganec pohybující se po ultrabitevní lodi.

Cecil Ryebread – Kosmický kadet.

Při veřejném vystoupení Perryho Rhodana na Olympu v polovině listopadu roku 3433 musí agenti plukovníkem Hubertem Selvinem Mauricem vedeného Ochranného komanda Velkého administrátora zabránit atentátu, jemuž málem padli za oběť jak nositel buněčného aktivátoru, tak jedna a půl miliardy lidí, Willyů, Moofů, Topsiderů, Unithanů a dalších bytostí.

Dne 24. listopad přilétne INTERSOLAR k planetě Last Hope. Tady se profesor Geoffry Abel Waringer pokusí o konstrukci stabilního sextadimzářiče. Ten je zapotřebný pro stavbu dakkarského rezonátoru, jehož plány získali Pozemšťané od Cappinů. Howalgonium, bombardované částicemi v quintron, se začne měnit. Pak se však nadkritický materiál prudce navrátí do svého obvyklého stavu a v soustavě Bolo dojde k prudkému pulzování časoprostorového kontinua. Všechny živé tvory přitom zaskočí neobvyklé změny prostorových veličin.

Hyperenergetické výboje přilákají do systému Bolo Ribalda Corella. V myšlení supermutanta, který po setkání s Alaskou Saedelaerem se svou kosmickou lodí už devět měsíců bezcílně putuje Mléčnou drahou, probíhají podivné změny. Ve zmatených vizích se Corellovi zjeví jeho rodiče Gevoreny Tatstun a Kitaj Išibaši, a probudí v synovi naději, že i přes svou monstróznost jednoho dne nalezne skutečného přítele. Zároveň mu rodiče odpustí jeho nehumánní metody. Waringerovy quintronové experimenty zabrání Corellovi, aby pomocí sugesce převzal INTERSOLAR. Saedelaere, Gucky a Ras Čubaj se teleportují do Corellovy lodi, avšak Nositel odmítne supermutanta zabít a Rhodan tři své mutanty odvolá zpět. Waringer chce kvůli svým neúspěchům donutit Corella, aby pomocí svých paraschopností vyrobil stabilní sextagonium pro dakkar-rezonátor. Nechává proto supermutantovu loď uniknout a vyšle za ní strážní křižník GRANO. Posádka křižníku, který musí pro poruchu pohonu zastavit hon, je svědkem toho, jak se na Corellovy paty pověsí neznámá, velká vesmírná loď.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál