Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 444
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 444
Název:Světy ve strachu
(Welten in Angst)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:přeloženo (Iren-ka, GPS)
Čas děje: 3434
Poplach pro Solární systém – má být odpálena časová bomba
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává hlasovat.

Ovaron – Cappin má odpálit v Satelitu smrti ukrytou bombu.

Merceile – Dívka, která se nemůže odhodlat ke konečnému rozhodnutí.

Joaquin Manuel Cascal – Plukovník dostane nevítanou návštěvu.

Galbraith Deighton – Solární maršál a šéf Solární rozvědky.

Dr.Claudia Chabrolová – Lékařka časové expedice.

Bogonta – Zajatec Satelitu smrti.

Když jsou dne 5. června 3434 ukončeny všechny přípravy na rychlou evakuaci obyvatel Solárního systému, nařídí Perry Rhodan bleskové referendum o otázce, zda odpálit či neodpálit sextadimpumu uloženou v Satelitu smrti. Exploze by totiž mohla způsobit, že se Slunce změní v novu. Více než dvacet pět miliard lidí ve Sluneční soustavě se nakonec vysloví pro provedení výbuchu, který dostane krycí název „projekt Ikarus“.

Navečer 6. června vyšle Ovaron z paluby INTERSOLARU iniciační impulz roznětky bomby, avšak Satelit smrti neexploduje. Ovaron a Merceile se poté pedotrasferují do pedozaměřovací stanice a potkají tam Cappina Bogonta, který jako jediný přežil masakr svých druhů a byl zachycen pozitronickou centrálou. Ovaron pochopí, že se sextagonium v průběhu tisíciletí rozpadlo na howalgonium, čímž se zcela znehodnotilo. Po boji s roboty Satelitu smrti umožní Bogontova smrt, aby Merceile a Ovarona uprchli s malým vesmírným člunem zpět k INTERSOLARU. Oběma Cappiny zanechaná atomová minibomba je zneškodněna a Smrtící satelit zůstane nepoškozen.

Dne 7. června plukovník Joaquin Manuel Cascal zmaří pokus zklamaného neurotika, který se oba Cappiny za jejich selhání pokusí zavraždit modifikovanými viry vztekliny.