Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 672
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 672
Název:Countdown pro Terru
(Countdown für Terra)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Armáda robotů se vrací zpět - vědomostní poklad Lidstva je zachráněn.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor připravuje útěk Lidstva

Muszo Hetchic - velitel tajné základny USO

Dr. Filtring Ammun - vědec se stává agitátorem

Terft Nemetz - fanatický přívrženec Dr. Ammuna

Atlan - Lordadmirál se postará o návrat armády robotů

Geofry Abel Waringer - hyperfyzik se baví s NATHANEM

1. ledna 3460 se pět set metrů velký transportér USO CETUS nachází u třetího měsíce druhé planety červeného slunce EX-8911/US, které se nachází ve vnitřním jádru Mléčné dráhy. Jeho velitel major Eremer Torkint má na Atlanův rozkaz na stanici USO Potari-Pano naložit na palubu 3763 z 14‘608 Teillasterů, do kterých byla rozdělena data z NATHANA. Kvůli Perry Rhodanovu zdánlivému úmyslu evakuovat Sluneční soustavu a tím dát Larům výdobytky Solární kultury, vyvolá Marťan hyperfyzik dr. Fitring Ammun vzpouru na základně, které velí Epsalan plukovník Muszo Hetschic. Ammun je členem »Liga Solarier«, bezvýznamné strany, která se zasazuje o větší privilegia pro obyvatele Sluneční soustavy. Sice se nakonec paměťoví roboti naloží do lodi, poté co plukovník Hetschic Ammuna zastřelí v boji, ale hyperfyzikovi se předtím podařilo spustit sebedestrukční zařízení Potari-Panos, aby zabránil odvezení robotů. Hetschic se se svými sedmdesáti lidmi zachrání na palubě CETUSU. Ammunovy přívrženci, asi 400 specialistů USO a vědců, věří ale, že se jedná o past a zahynou při explozi základny.

5. ledna CETUS dorazí k Archi-Tritrans, kde už čekají ostatní Teillasterové. Protože přetížení hlavního časového měniče zabraňuje novému odpojení antitemporálního slapového pole, nemůže se 14‘608 paměťových robotů, jak bylo plánováno, 6. ledna přenést slunečním transmiterem. Ultrabitevní loď MUNA-TAHIR, kterou Atlan převelel pod velení plukovníka Hetschice, je proto musí 12. ledna převést přes kruh obléhajících Supertěžkých do Sluneční soustavy.

NATHAN, jehož plazmatická část z části onemocněla, se zpočátku brání přijetí informací. Vědcům a specialistům USO se ale odpor měsíčního mozku podaří překonat. Stovka z 632‘000 Siganců, kteří přišli do Sluneční soustavy, aby se zúčastnili bojů proti Larům, pronikne pod velením 17.12 centimetru vysokého specialisty USO poručíka Apola Detroyera k nemocné plazmě, vyříznou temně zbarvenou buněčnou hmotu a nahradí jí novou.

Mezitím Perry Rhodan 13. ledna prohlásí, že Země bude společně s Měsícem přenesena do bezpečí pomocí Twin-Sol transmiteru. Rhodanovi političtí odpůrci, Solárněgalaktická zájmová Liga, Unie galaktické tolerance a Sociálně galaktická občanská federace2) rozhodnutí Velkého administrátora kritizují. Aby jejich argumenty vyvrátil, konfrontuje Rhodan občany se záznamem Leticronova projevu. V anketě se sice 42.1 procenta z jedenácti miliard obyvatel Země a Měsíce a 68.3 procenta obyvatel ostatních solárních světů vysloví proti Rhodanovu plánu na útěk, ale Velký administrátor se odvolá na nouzový zákon. 108‘000 kilometrů od Země je uvedena na oběžnou dráhu skupina třiceti dvou umělých sluncí a deset tisíc experimentálních lodí je připraveno tažnými paprsky odtáhnout Terru a Lunu z jejich oběžné dráhy kolem Slunce.

20. ledna opouští MUNA-TAHIR se 14‘608 Teillastery, kteří stále ještě obsahují vědomosti Lidstva, Sluneční soustavu a vydává se do Quintova centra.