Perry Rhodan 761 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 761
Název:Sen Cyborgů
(Traum eines Cyborgs)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581 / 3582
Stalo se to v močálech planety Orkan - umělé výtvory si vyvinuly syndrom lidskosti
Hlavní postavy románu:

Atlan - šéf NEI nasazuje svoje Cyborgy

Herthor Smolk - Mucy si vyvine syndrom lidskosti

Zettlon Meisker - přítel a společník Herthora Smolka

Perry Rhodan - Terranec se obává budoucnosti

Jedním z mnoha úkrytů, do kterého NEI své Multi-Cyborgy umístilo, je pekelný svět Upith, třetí planeta systému Gergonell, který leží na kraji centra Mléčné dráhy a kdysi patřil k Rossově koalici. Zatímco společně se svým partnerem Zettlon Meiskerem prozkoumává okolí Paradise Mesa, vyvine si Multi-Cyborg Herthor Smolk, jeden z 1200 specialistů na přežití z Upithu, pocit, že je lidskou bytostí, a začne reflektovat o existenci své duše.

Protože Atlan schválí, aby Mucyové využili planety v okolí svých základen, aby psychologicky vedl válku proti idejím Perryho Rhodana, dostane také Smolk a Meisker rozkaz vrátit se na centrální osadu Cy Alfa Upith. Na cestě objeví dva metry velkého, čtyřnohého reptioidního Tergose, který vyklouzl z pět metrů velkého lusku a přestavuje nejvýše vyvinutou formu života této planety. Jsou aktivní jen během časů bezvětří, zbývajících devadesát osm procent Upithského roku, časy žhavých bouří, stráví uvnitř lusku ve strnulém spánku. Meiskera zasáhne smrtelně oštěp Tergose, ale krátká ukázka moci domorodého života posílí Smolkovo přesvědčení o životě.

Mucyové jsou z Upithu na křižníku NEI odvezeni na Arkonský svět FandMann IV, aby obyvatele malé kolonie poučili o Atlanových úmyslech. Herthor Smolk prosí ale Rase Čubaje, který o dva dny dříve společně s radiotechnikem Mgarnou a dalšími rodáky ze SOL přiletěl s pomocným člunem na FandMann, aby ho odvezl k Perry Rhodanovi. 5. ledna 3582 dorazí na SOL a žádá od Rhodana, aby potvrdil existenci jeho duše. Když Pozemšťan tento Smolkův požadavek odmítne, zabije se zoufalý Mucy vlastní zbraní.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál