Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Gourdel
hledat
Informace o postavě:
Národ:materiální zdroj
Tituly:materiální zdroj

Gourdel je materiální zdroj blízko galaxie Država Errantů. Je zajímavé, že poblíž tohoto místa je také materiální propad Jarmithara, jakož i bývalé Kosmické hrady Mocných a Laireho PLOŠINA.

Po tomto materiálním zdroji pátrali několik milionů let Loowerové, protože jedině skrze něj mohli za pomoci kradeného Laireho oka proniknout do životního prostoru kosmokratů.

Při tažení proti superinteligenci THOREGON přemístili kosmokraté před asi 3,3 miliony let Gourdel do Državy Errantů, a sedm z devíti jeho výstupů namířili k Víru, sídlu Prvotního Thoregonu a pozice analogového nukleotidu METANU.

Kvůli Spórové lodi PAN-THAU-RA Mocného Bardioca pak kosmokraté přesměrovali před asi 200 000 lety všech devět výstupů na její úkryt,v galaxii Algstogermaht. Tím vznikl energetické paprsek dlouhý dvě stě tisíc světelných let, díky němuž došlo k mocným prostorovým otřesům v Mléčné dráze.

Perry Rhodan a Atlan přijdou v roce 3587 ke zdroji, a prostřednictvím svých speciálních buněčných aktivátorů opět přesměrují výpusti Gourdelu. Atlan nakonec doprovodí Laira za materiální zdroje.

Skrze manipulace THOREGONU s analogovým kosmonukleotidem METANU hrozí podle Pangalaktických statistiků, že zdroj Gourdel vyhasne. Není zcela jasné, zda byla tato hrozba roku 1312 NGL, kdy byl METANU zničen, zažehnána.