Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 822
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 822
Název:Cizinec na Luně
(Ein Fremder auf Luna)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Projekt Domov II se rozbíhá - muž z nicoty způsobí zmatek
Hlavní postavy románu:

Grukel Athosien - cizinec na Měsíci

Reginald Bull, Roi Danton a Geoffry Waringer - trojice Terranců na Luně má problémy

NATHAN - měsíční mozek se chová podivně

Kanthall, Marboo, Kauk a Augustus - členové Terra-Patroly

Na Zemi, na kterou Hulkoové nedávno nainstalovali nový Malý majestát1), zachrání Walik Kauk, Mara Bootes, Bluff Pollard a Augustus na jaře roku 3584 Selku Mychonovou, která patřila ke skupině Glause Bosketcha2), a která se kvůli injekci dostala do stavu podobného smrti, což způsobilo, že mladá žena byla zasypána při zřícení budovy. Když zotročení mají zdánlivou mrtvolu přikrýt několika kameny, odveze Kauk a jeho průvodce Selku Mychonovou do Terranie. Protože členové Terra-Patroly nejsou schopni vydržet delší pobyt pod zemí, opustili základnu »Mědvědí pracka« a vrátili se do hlavního města. Tam je Selka Mychon mentálně stabilizovaná, a tak se osvobodí z moci Malého majestátu. Žena ale zůstane v hlubokém bezvědomí.

Ve stejné době se na Měsíci1) objeví Koncept Grukel Athosien, do kterého vedle bývalého obranného specialisty Athosiena patří hyperdimový fyzik Ponto Sassola, radikální plánovač Veyto Balaschy, situační matikologik Poncar Tetschino, psychoformer cizích národů Salien Ol à Tamo, kosmoplánovač Nebort Alcotes a genetická architektka Mara Avusteen. Úlohou Konceptu je prověřit, zda by NATHAN mohl být použit pro plán superinteligence udělat z Goshmos Castle nový domov pro lidstvo vešlé do ID, protože obyvatelé Země zůstali vyhranění vůči Novému Einsteinovu Impériu. Ačkoliv Raphael prohlašuje, že návštěvník nezpůsobí žádnou škodu, dostanou se Reginald Bull, Roi Danton a Geoffry Abel Waringer, kteří se stále ještě snaží uvést část NATHANA do provozu, do konfliktu s Athosienem. Když Dantonovi hrozí, že v brutálním boji s Konceptem podlehne, převezme Mara Avusteen jeho vedení a pomůže synu Perry Rhodana zvítězit. Athosien je zajat a vysvětlí Bullymu, Waringerovi a Dantonovi, že stejně jako »Bohové«, které zpozoroval náčelník Iti-Iti Mitsino na Goshmos Castle, pochází z ID. Velká skupina Konceptů právě nyní provádí přípravy pro evakuaci Mucierů z planety Gosmos Castle, který se má jako Domov II stát domovem pro lidstvo vešlé do ID. Proto potřebuje kosmickou loď s dostatečným místem. S podporou NATHANA se Koncept osvobodí a směruje k superbitevní lodi IRONDUKE4), která se právě dokončuje v loděnici F-20.

Na Goshmos Castle mezitím pozorují Mucierové, jak se objevuje mnoho nových bohů, kteří disponují malými letuschopnými koulemi se zploštělými póly.

Hyperradiogram, se kterým Athosien na Goshmos Castle nahlásí, že disponuje kosmickou lodí s kapacitou 12.000 cestujících, upozorní Xehmer-Naada, velitele flotily 250 Hulkooských lodí křižujících sektorem Medailon, na Lunu. Hulkoo informuje CLERMAC.