Perry Rhodan 823 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 823
Název:Boj o IRONDUKE
(Der Kampf um die IRONDUKE)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Poplach na Luně - Hulkoové útočí
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull, Geoffry Waringer a Roi Danton - trojice Terranců bojuje o kosmickou loď

Grukel Athosien - protivník se stává spojencem

Selka Mychon - dívka postrádající štěstí

NATHAN - lunární inpotronika provádí protiopatření

Muratoch a Huati - dva Hulkoové na Měsíci

Geoffrymu Abelu Waringerovi se podaří jednoho robota, kterého nazývá Flunkie, zbavit NATHANOVY kontroly a s jeho pomocí zmobilizovat velké množství primitivních robotů. Zatímco začnou v sektoru H-16 revoltovat, je NATHAN nucen aktivovat dodatečné roboty a tak musí vypnout několik energetických bariér, které uzavírají loděnici F-20. Klimatizačním kanálem proniknou Reginald Bull, Roi Danton a Waringer do F-20 a vylákají Grukela Athosiena z IRONDUKE, zatímco zinscenují fiktivní nehodu. Dochází k novému boji mezi Terranci a Konceptem, kterému boj ztěžují neshody mezi jeho vědomími. Boj skončí, když Raphael ohlásí, že se nad Měsícem objevili lodě Hulkooů a jejich pěchota se připravuje vstoupit do F-20.

Dálkovou analýzou zjistil Hulkooský vědec Bajraktoš, že se na Měsíci probudila k životu část Gerogrošovým oddílem1) objevených technických zařízení a že se tu začalo se stavbou velké kosmické lodi. Kvůli blízkosti Malého majestátu ale Bajraktoš nepočítá s tím, že se na Luně zdržují Terranci. Muratoch, mladý velitel Hulkooské lodi, vyšle průzkumný oddíl, ke kterému náleží také Huatl2). Ten stejně jako Muratoch předpokládá, že mnoho Terranců je schopno odolávat Malému majestátu. Hulkoové skutečně najdou nezpochybnitelné důkazy o tom, že se na Měsíci zdržují Terranci. Zatímco Bull, Waringer, Danton a Athosien zahajují boj proti Hulkooům, uzavře NATHAN Měsíc paratronovým štítem, aby zabránil přistání dalších lodí, které se Xehmer-Naad vyslal. Kromě toho jim Grukel Athosien oznámí, že existuje plán, rozdělit planetu Goshmos Castle, a udělat z něj domov Konceptů3). Když je Nenniakh, velitel průzkumné skupiny, zraněn, převezme Huatl velení a vyjedná s Bullem příměří. Grukel Athosien zmizí beze stopy.

Mezitím se na Zemi probudí Selka Mychonová z komatu a snaží se utéct, protože oddělení od Malého majestátu považuje za nesnesitelnou ztrátu. Když jí Augustus zabrání v kluzáku opustit Terrania City, upadne mladá žena znovu do traumatického bezvědomí a krátce na to zemře4).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál