Evergreenové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Passa
Známé obydlené planety:
Passa
Evergreenové
Evergreenové
© VPM kg.

Evergreenové jsou hadovitá rasa z planety Passa.

Popis

Podobají se šest metrů dlouhým hadům, mají celkem čtyři ruce a chodí, resp. plazí se vzpřímeně. V otevřené krajině mění svůj pohyb ve skok. Odrážejí se přitom ocasem a jejich skok dosahuje až tři metry daleko. Jejich paže jsou relativně tenké, na rukou mají čtyři prsty. Horní pár slouží v první řadě jako uchopovací nástroj, dolní pár pak k podpírání.

Pojmenování Evergreenové dostali podle své šupinaté kůže. Je vzorovaně zeleno-hnědá a šupiny se kovově lesknou.

Jejich řeč je prostá samohlásek a velice silně připomíná pískání a mlaskavé zvuky. Se speciálním translátorem je s nimi možná bezproblémová komunikace. Za povšimnutí stojí etiketa hadích lidí. Před zahájením smysluplného rozhovoru je nutné vyměnit si nejdříve několik bezvýznamných planých frází. Pokud někdo na tento zdvořilostní akt nedbá, hrozí mu v nejlepším případě pohrdání partnerem rozhovoru.

O morálních představách této rasy nejsou na základě nedostatečných styků známa žádná další bližší fakta. Zdá se však, že u nich existuje představa vyššího bytí, kterému se dokážou úplně podřídit.

Technicky jsou Evergreenové velice primitivní. Bydlí ve vyhloubených městech nebo lesních vesničkách a vůbec neznají elektřinu. Pro osvětlení svých obydlí používají otevřená ohniště, lojové svíce nebo primitivní olejové lampy. Celkem žije na planetě Passa asi 100 milionů příslušníků této rasy. Jejich přirozeným životním prostředím jsou husté skleněné lesy ve vysočinách.

Stejně jako několik pozemských hadích druhů musí i Evergreenové v pravidelných periodách svlékat svou kůži. Přitom visí na větvích skleněného bambusu a svou kůži stahují při rytmických pohybech. Pokud by se některému jedinci nepodařilo kůži svléknout, mohl by se udusit, protože dýchají póry.

Kůže nebo také Passa-kopra je pro terranské kolonisty na Passe velmi oblíbeným zbožím. Mezi oběma stranami existuje obchodní dohoda. Na vybraných místech na okraji lesa se denně sejde asi sedmdesát až osmdesát jedinců, svléknou si svou kůži a zanechají ji zde. Proti tomu obdrží předměty každodenní potřeby nebo kovové nástroje. Kůže pak sbírají kolonisté a vyrábějí z nich voňavky nebo kožené zboží. Všechny tyto výrobky jsou ve vyšších kruzích považovány za luxusní zboží a po celé galaxii dosahují těch nejvyšších cen.

Historie

K prvnímu kontaktu mezi terranskými kolonisty a Evergreeny došlo roku 2048 krátce po kolonizaci planety. Přátelské vztahy vedly k vzájemné obchodní dohodě.

Roku 2102 se pokusí převzít obchod s koprou převzít Skokani. K tomu zneužijí boha Evergreenů Ayaa-Oooy. Jejich plán ztroskotá díky nasazení Oddělení III. Maskovaný robot stvoření zabije a osvobodí Evergreeny z rukou Skokanů. Skokani jsou zatčeni a postaveni před soud.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál