Eysalané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Eysal
Známé obydlené planety:
Eysal

Eysalané jsou degenerovaní potomci arkonidských kolonistů. Jejich rodným světem je planeta Eysal v systému Eyciteo.

Eysalané jsou humanoidní a vysocí asi 2 metry. Hlavním rozdílem od jejich arkonidských prapředků jsou zašpičatělé uši a nazelenalá barva pleti.

Dějiny

Relativně brzy po osídlení Eysalu kolem 1700 před Kristem upadli kolonisté do předprůmyslového věku. Vyvinuli se zde nezávislé městské státy.

Pod vlivem Antijských knězů si Salonové, jeden z Eysalských národů, vyvinul říši, která se v základě podobala římskému impériu. Jejich technologická převaha se opírala na vlastnictví plamenometů. Hlavou saloňanského impéria byl »Masho«.

Zeluterové naproti tomu pocházeli z jižní džunglovité oblasti. Jsou silnější a masivněji stavění než Saloňané. To je předurčuje, aby před saloňanským publikem bojovali v aréně proti divokým zvířatům.

Saloňské hlavní město je Malkino, další města jejich říše jsou Oszala a Timos. Zeluterská pevnost Llahakal byla zničena při obléhání.

O návtěvě mimoeysalských bytostí Eysalané nic nevědí. Přitom se v roce 2326 na Eysalu nacházeli agenti Antiů, Terranců, Siganců, Ertrusanů a mnoho Bluesanů.

Aktuální data:
15.6.2021
1566 před NGL
32. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459380.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!