3450

z Databáze Multiversa

LINDSEY (Ark Vollek) opustí Plophos a přilétá v průběhu státní návštěvy na Conomeru. Aktivátory Rhodana a Bullyho spustí reakci s Conomereny v symbióze žijících Extarnů, což způsobí ekologicky společenský převrat na planetě; filozof John D. Bernkham je přitom zabit. Extarnové zemřou, když Conomery přimějí k Amoku a jsou Rhodanem paralyzováni (T 127)

1. srpna

Rhodan je znovu zvolen Velkým administrátorem Solárního impéria (T 248). Tycho Ramath, SBF, prohraje při volbách proti Rhodanovi; jím připravovaný atentát se nepodaří (PR 600)


V Impérium-Alfa je vybudován tlakový bunkr Quetroppa a zařízen jako sklad na Ynkelonium, Sextagonium, Howalgonium a další vibrační krystaly (ročenka 1998)

Atlan začíná navštěvovat „Noclehárnu deseti tisíc veselostí“ a udržuje tento zvyk až do invaze Koncilu; spřátelí se s hodnostářem Feng Liang-Li (PR 1090)

Luava Shine se vrací zpět na Olymp; zaregistruje okamžitě zvýšenou aktivitu Boscykovy hvězdy a přivolá Čubaje a Lloyda. Se space-jetem proniknou tři mutanti do Boscykovy hvězdy. Luana naváže kontakt s Kvinsy; přejdou na palubu jejich stanice a dostanou se s Kvinsy do 310 miliony světelných let vzdáleného Mohahhu (T 338)

Fiona Yaronak je proklamována císařovnou Childonga (T 167)

Tall a Plaster Myrsan a Rory a Vern Dike přepadnou zbraňový sklad na Titanu. Oddíl SolAbu zločince zatkne. Jsou vypovězeni na Siveryst (T 249)

Narozen Quapu Norron (Ertrusan) (PR 995)

Na Zemi narozen Macco Rome (PR 721)